Blog > Komentarze do wpisu
Good Luck and Good Night

Wierzę, że w Polsce nigdy nie dojdzie do takiego absurdu jak w Nigerii. Numer tego typu wycięty w Polsce kwalifikowałby się do podjęcia masowych demontracji. Też bym demonstrował. Pierwszy raz w życiu! 

Mam nadzieję, że przyszłemu prezydentowi RP nie strzeli jednak do głowy ...ugć-ugć-ugć-ugć... pokusa zdobycia taniego poklasku, powtórzenie decyzji szanownego kolegi z Nigerii i wycięcie podobnego numeru w Polsce po nieudanym dla biało-czerwonych Euro 2012.

Jeśli Nigeria wytrwa w swojej decyzji, nie będzie się liczyć w Afryce. Kwestią dyskusji jest, jak długo. Good luck, panie Jonathan.

PS Zegary aż oniemiały.

PS1 Tutaj przeczytacie korespondencję Wojtka Todura z Kazachstanu. Ruch zagra tam jutro z Szachtarem Karaganda, a ja przy okazji mogłem się przekonać jaki ten świat jest mały, nawet jeśli jest tak daleko. Wojtek rozmawia m.in. z dyrektorem sportowym Szachtara, którego ja miałem okazję podziwiać 13 lat temu, kiedy wybrałem się na Wschód zobaczyć inny mecz pucharowy - Odra grała wtedy z Rotorem Wołgograd. Wyobraźcie sobie, że ten facet strzelił kiedyś gola na Old Trafford, który pomógł wyeliminować wielki MU! Wiadomo, że Karaganda jest ważnym ośrodkiem polonijnym, ale bohater tego peesa jest akurat przedstawicielem mniejszości... niemieckiej. Czy ktoś wie o kogo chodzi, zanim zdąży przeczytać tekst Wojtka?:-)

PS2 O pierwszym treningu piłkarzy Górnika - przeczytacie tutaj.

PS3 O oporach piłkarzy Polonii przed wyjazdem na sparing do Słowacji - przeczytacie tutaj.

PS4 O powrocie pewnego bramkarza do drużyny Piasta (zawsze się dziwiłem, że nie zrobił kariery, moim zdaniem jest utalentowany) - przeczytacie tutaj.

PS5 O ciekawych transferach, które rzeczywiście wzmacniają GKS Katowice - przeczytacie tutaj.

PS6 O ciemnych chmurach nad GKS-em Tychy - przeczytacie tutaj.

PS7 O tym, że miasto wchodzi w spółkę Zagłębia Sosnowiec - przeczytacie tutaj. 

środa, 30 czerwca 2010, pavelczado

Polecane wpisy

  • Strażak

    Byłem w miejscu gdzie piaski mówią "dobranoc". Prawie dokładnie w tym samym czasie kiedy Polska wywalczyła awans na mundial w meczu z Czarnogórą o ten sam awans

  • Pazerność prowadzi do wypaczeń

    FIFA zdecydowała, że od 2026 roku w finałach piłkarskich mistrzostw świata zagra 48 drużyn. Po "reformie" turnieju uczestnicy zostaną w pierwszej rundzie podzie

  • List do Michała Pola

    Kiedy zżymałem się w poprzednim wpisie na niesprawiedliwy system Ligi Mistrzów Michał Pol, naczelny "Przeglądu Sportowego" odpisał mi na tweeterze: "mamy niesp

Komentarze
Gość: mike, *.acn.waw.pl
2010/06/30 18:48:01
akurat bardzo słuszna decyzja mająca na celu oczyszczenie bałaganu jaki tam panuje. Ale pan pokazujesz swoją ślepotę regularnie więc wpis taki nie dziwi wcale
-
2010/06/30 19:09:12
Absurdalna decyzja, ktora absolutnie nie uzdrowi sytuacji, a wrecz ja pogorszy. Zawsze ciakawia mnie kraje, w ktorych jedna osoba moze podjac decyzje o tak daleko idacych konsekwencjach.
-
2010/06/30 19:40:34
This is Africa. Zimowy numer pryncypałów Togo pozostaje jednak nr 1.
-
Gość: starks, *.chello.pl
2010/06/30 19:56:18
drogi czadoblogu, akurat w Polsce nie byłoby to możliwe, przecież PZPN to nie organizacja państwowa, niedotowana jest przez Państwo. w skrócie działa na zasadzie polskiego oddziału ngo (wiki), nawet prawnie na mistrzostwach świata piłkarze reprezentują swe federacje krajowe a nie państwa, co widać często na koszulkach, gdzie zamiast flagi państwa, mamy logo piłkarskiej federacji. Żaden polski rząd i prezydent nie ma podstawy prawnej czy faktycznej by zawiesić, co najwyżej fifa może zawiesić nas:). prawda? I tu jest ciekawe pytanie, jakim prawem [polski związek na koszulkach nosi herb kraju.?
-
2010/06/30 20:01:13
władimir nidergaus?
-
2010/06/30 20:04:20
@maciek.blaut
bingo. Nagrody nie dostaniesz, bo konkurs nie był przeznaczony dla dziennikarzy Gazety Wyborczej:-)
-
2010/06/30 21:00:23
nie było nic w regulaminie na ten temat :)
-
2010/06/30 21:03:58
@maciek,blaut
regulamin to ja:-)
-
2010/06/30 21:50:51
A ja bym chciał, żeby taki numer spotkał naszą piłkę. Proszę zwrócić uwagę na możliwości jakie byśmy mieli : ingerencja z zewnątrz w PZPN'ie (rząd? ekstraklasa s.a? jakiś nowo powstały _CZYSTY_ związek?) oczyszczenie tego korupcyjnego szamba - umówmy się, że to co spotkało niektóre kluby i tych ponad 300 zatrzymanych w tej sprawie to tylko wierzchołek góry lodowej. A co byśmy tak na prawdę stracili? 2 lata bez oficjalnych spotkań reprezentacji? Można powiedzieć, że właśnie to przeżywamy. Wycofanie klubów z eliminacji do pucharów (celowo piszę eliminacji a nie pucharów...) mała strata. Więc może by tak jednak śladem Nigerii? Skoro już pan Person będąc gościem Szpakowskiego/Szaranowicza (nie pamiętam) przyznał, że jesteśmy 100lat za murzynami, to może czas zacząć brać z nich przykład?
-
Gość: z, *.adsl.inetia.pl
2010/06/30 22:03:31
a dlaczego Sadloka rozbolał brzuszek? Czyżby niechęć grania w pucharach, przy planowanym przejściu do innego klubu, który w pucharach także gra?

Co do interwencji... Afryka to pupilek FIFA, bardzo mnie ciekawi jak zareagują na taki ruch - w Europie grozą palcem czy o nam, jak ministerstwo spoertu coś tam próbowało, czy teraz Francji... Afryka pewnie jak zwykle będzie cacy.
-
Gość: Jabol, *.chello.pl
2010/06/30 23:04:02
@z
A nie bierze pan pod uwagę możliwości wystąpienia ostrego ataku aviofobii spowodowanej m in. wielością samolotu [proszę sprawdzić jakiej wielkości jest Embraer ERJ-145]. Dodatkowo odsyłam do wywiadu z Maćkiem przed wizytą w Tajlandii gdzie przyznaje że największym jego zmartwieniem jest podróż gdyż boi się latać.
-
Gość: Jabol, *.chello.pl
2010/06/30 23:06:52
@z
A co mają zrobić jak się sami wykluczyli na dwa lata? Nie rozumiem jakiej reakcji FIFA pan oczekuje?
-
Gość: Koko, *.adsl.inetia.pl
2010/06/30 23:17:27
a ja bym chciał, aby Pan Płatek nie pisał już nigdy o Górniku.
-
Gość: ukasz77, *.stk.vectranet.pl
2010/07/01 00:05:37
100% poparcia dla Nigerii,bez radykalnych opcji jestesmy skazani na pożarcie
je... pzpn
-
2010/07/01 00:47:42
"Good night and good luck" - zajebisty film, serdecznie polecam :)
-
Gość: R, *.chello.pl
2010/07/01 01:21:48
"z" znowu szaleje.Zapomnial tylko , ze Sadlok walsnie podpisal nowy kontrakt z Ruchem.Pewnie z pistoletem przystawionym do glowy.Skad sie tacy biora : )
-
Gość: Jabol, *.chello.pl
2010/07/01 08:37:12
@Koko
Czemu pan Płatek ma już nie pisać? Ktoś zrobił bałagan zatrudniając piłkarzy a teraz ktoś inny próbuje to nieudolnie posprzątać. Jest kontrakt, jest to płacz i płać. Dodatkowo poczekajmy co zrobi z D. Gorawskim PZPN.
-
2010/07/01 09:01:38
Czadoblogu - wiesz co się stało z Sadlokiem?
- syndrom Bergkampa, czy Łapińskiego?
i teraz wersje bardziej spiskowe:
- czy może jednak nie chciał zagrać w pucharach, bo liczy na transfer? (w takim razie po co podpisywał nowy kontrakt)
- czy po prostu zapił dzień wcześniej z racji urodzin?
-
2010/07/01 10:04:44
@rflagg: możesz powiedzieć, jakie korzyści, konkretnie, będzie miała nigeryjska piłka z wykluczenia z rywalizacji międzynarodowej?
-
2010/07/01 14:04:55
airborell

Zauważ, że ja pisałem jakie korzyści mogłaby odnieść polska piłka. Nie wiem jak sytuacja w Nigerii wygląda. Po prostu jestem zdania, iż zewnętrza ingerencja w naszą piłkę jest niezbędna. A, że FIFA by nas zawiesiła... osobiście jako kibic bym przeżył, byleby oczyścić nasz futbolowy syf
-
Gość: pablot, *.stk.vectranet.pl
2010/07/01 14:21:04
Mi się kroki p. Mazura i zarządu Górnika bardzo podobają. Strąk czy Szczot mieli okazję pokazać swoją wartość grając na boiskach I ligi. Jeśli są tak wielkimi piłkarzami, to powinni na zapleczu ekstraklasy wręcz dominować i błyszczeć. A ich występy nie jeden raz były żenujące - tak, tak - pieniądze na boisku nie grają. Ale można sięgnąć i dalej - to przecież też zasługa tych piłkarzy, że Górnik w ogóle spadł z ekstraklasy - kiedy bramki strzelał nie kto inny jak Banaś. Kiedy zaś Strąk strzelał bramkę z ŁKS'em na remis - mówiono o jego strzale życia - ale cholera on powinien takich strzałów w I lidze oddać przynajmniej kilka(oczywiście skutecznych). Podsumowując - co dał taki Szczot, Gorawski, Pitry czy Strąk Górnikowi Zabrze?
1) spadek
2) żenującą grę tak w e-klasie jak i 1 lidze
3) straty materialne
4) oraz prawie udało im się zapewnić kolejny rok na zapleczu ekstraklasy.

Dziś, kiedy mogliby zachować twarz i odejść- wolą kopać piłkę w rezerwach - byle tylko dalej doić wielką (jak na nasze warunki) kasę. Nie myśląc nawet o tym, że może to być dla nich koniec kariery.(Chociaż Gorawski powinien o tym pomyśleć już dawno - po co komu piłkarz, grający dwa mecze w sezonie?)
-
Gość: pablot, *.stk.vectranet.pl
2010/07/01 14:30:57
@rflagg
Co zrobią politycy ingerując w sport? Popatrz sobie ile tam jest wielkich afer korupcyjnych i przekrętów. Taki Tomasz Lipiec panie kolego.. o ile wiem, to dziś siedzi za kratami..