Blog > Komentarze do wpisu
Wiara w nowego prezesa

- Kluby ze Śląska poparły Zdzisława Kręcinę i Grzegorza Lato. Oni nie mają szans. Dlatego po wyborach na Śląsku mogą mieć problem - mówi jeden z prominentnych śląskich działaczy. 

Ta wypowiedź moim zdaniem mogłaby być niepokojąca. Bo jasno oznacza, że nowy prezes - ktokolwiek nim nie będzie - mógłby się na śląskich klubach mścić.

Wydawało mi się, że jedną z zasad demokracji jest zapewnienie po wyborach normalności wszystkim głosującym. Także tym, którzy wybierali kogoś innego. Jeśli nasz kandydat przegrywa nie oznacza to, że powinniśmy się natychmiast powiesić opłacając wcześniej pogrzeb.

Mam nadzieję, że te słowa są przesadzone. Nie za bardzo wyobrażam sobie bowiem w jaki sposób prezes PZPN mógłby mścić się na śląskich klubach. Wpływając na sędziów żeby im "gorzej" sędziowali? Nieeeee, mam nadzieję, że czasy dyspozycyjnych sędziów już dawno minęły. 

Dlatego sądzę, że jeśli śląskie kluby będą się same sobą dobrze rządzić - nic im nie grozi. Przypuszczam, że media zeżarłyby nowego prezesa na surowo, gdyby udało się udowodnić jego działanie na szkodę środowiska tylko dlatego, że chciało mieć innego prezesa.

Oczywiście: jeśli reforma i nowe rządy miałyby oznaczać, że będzie dobrze, ale dla tych, którzy "odpowiednio" głosowali to taką reformę mam między Scyllą i Charybdą. To byłaby reforma pod wezwaniem świętego Kalego.

Przypuszczam jednak, że nowy szef PZPN skalkuluje co mu się opłaca. Będzie na tyle mądry, że nie rozgraniczy między tych, którzy na niego głosowali i tych, którzy nie głosowali. Jeśli rozgraniczy to rozłam będzie trwał.

Przynajmniej do momentu kiedy nie odejdzie.

PS Jeśli ktoś wyobraża sobie jednak w jaki sposób prezes PZPN mógłby mścić się na śląskich klubach - niech mnie oświeci.

PS1 A poza tym Omega.

PS2 (na specjalne życzenie): JEŚLI ŚLĄSKIE KLUBY GŁOSOWAŁY NA LATĘ I KRĘCINĘ TO JAKO PAWEŁ CZADO UWAŻAM TO ZA BŁĄD. 

czwartek, 27 września 2012, pavelczado

Polecane wpisy

  • Teraz będzie przepięknie i słodko

    Niespodzianki nie było. Zbigniew Boniek nadal prezesem PZPN, co wieszczyłem już w sierpniu . Teraz będzie przepięknie i słodko. Sukcesy polskiej piłki nadchodzą

  • Wybory

    Wkrótce wybory na prezesa PZPN, traktuję je całkowicie beznamiętnie. Zastanawiają mnie jednak dwie sprawy. Po pierwsze: Według niektórych dziennikarzy Zbignie

  • Zbigniew Boniek niezmiennie mnie zdumiewa

    Myślałem, że Zbigniew Boniek już mnie swoją skłonnością do wypinania klaty po honory nie zaskoczy a tu - proszę . Tym razem prezes PZPN zabił mnie mocno orygin

Komentarze
2012/09/27 15:41:59
Lista poparć dla Kręciny to lista hańby.
-
2012/09/27 15:46:36
@aylarad
czy to oznacza, że wszystkich, którzy poparli Zdzisława powiesiłby pan na haku?
-
2012/09/27 16:15:45
Gdzie oburzenie, że poparły tych właśnie kandydatów? Czemu takowego brak? Czy może jednak Czadoblog uważa, że pod ich rzadami działo się dobrze? Bo śląskie kluby jak z tego wynika tak właśnie uważały. Omega sie wstydzi.
-
2012/09/27 16:27:32
@el.kolendo
Ale Czadoblog nie wie jakich kandydatów poparły śląskie kluby, więc trudno żeby się oburzał.
-
2012/09/27 16:32:42
Czadoblog nie wie, bo wiedzieć nie chcę.
Tak wygodniej?

Wystarczy poczytać serwis dla którego się pracuje, by wiedzieć jak głosował Śląsk panie redaktorze.
-
2012/09/27 16:35:55
Nie wiedzieć czemu link się nie zahaczył.
Raz jeszcze zatem, ze specjalną dedykacją dla 'redaktora który nie wie":

www.sport.pl/sport/1,125119,12563071,Ktore_kluby_ekstraklasy_poparly_Grzegorza_Late_i_Zdzislawa.html
-
2012/09/27 16:39:54
@martiness
ale w linku jest informacja jedynie o tym kto kogo poparł zdaniem "Przeglądu Sportowego"
-
2012/09/27 16:40:53
ech czyli nie będzie poważnej dyskusji, skoro Czadoblog tak woli, to ok, może ściemniać, że on jedyny nie wie, kto poparł Latę i Kręcinę... dziekuję, dobranoc
-
Gość: jo, *.rudaslaska.vectranet.pl
2012/09/27 16:41:55
Panie Pawle
nowy prezes nie może wpływać na decyzje sędziów, ale może wpłynąć na decyzje komisji licencyjnej i okazać się może, że nasze kluby nie będą miały gdzie grać
-
2012/09/27 16:46:48
@el.kolendo
ja tez liczyłem na poważną dyskusję. Dotyczącą tematu wpisu
Niezmiennie zapraszam
@jo
to bardzo ciekawe info. Przypuszcza Pan czy wie? Pytam poważnie, bez szyderstwa. Gdyby tak było trzeba by ostro powalczyć o precyzyjny przepis zabraniający prezesowi PZPN tego typu praktyk w stronę Komisji Licencyjnej. Najlepiej gdyby przepisy dokładnie ustalały sposób kontaktowania się na tej linii.
-
2012/09/27 17:03:53
@el.kolendo
zapomniałbym
przykro mi, że el.kolendo uważa Czadobloga za pełzającą gadzinę, która drżąc głośno musi teraz się wydzierać, musi piętnować byleby tylko ktoś nie stwierdził, że zdaniem Czadobloga ''pod rządami Grzegorza Lato działo się nam dobrze.''
Napisałem kiedykolwiek coś takiego? Naprawdę - nie muszę wcale głośno krzyczeć bez tchu, że PZPN pod rządami Grzegorza Lato był do dupy.
-
Gość: Rav, *-static.easy-com.pl
2012/09/27 17:04:22
Pani Prezes Warty również zgłupiała, popierając Zdziśka: "Bo jedyny do mnie przyjechał". Wczoraj byłem akurat w Poznaniu i wiem, że tym ruchem straciła wśród kibiców mnóstwo sympatii.

A po Lecie - tam gdzie liście - będą wisieć Zdziśki wszystkie"...

Dzięki Bogu Górnik Zabrze poparł Bońka.

-
2012/09/27 17:20:31
Panie Pawle, mnie zasmuca jedna rzecz..

Niestety tak jak wszyscy wokół biadolą nad poziomem polskiej piłki, klną na PZPN i poziom nauczania, tak samo zapłakać należy nad tymi, którzy zajmują się sportem w mediach.

Jest pan dziennikarzem, pracuje pan w tym fachu od lat, można więc zaryzykować tezę, że w jakiś sposób jest pan reprezentatywny dla tego środowiska.
Teza może ciut dęta, ale nie widzę w niej zbyt dużego przerysowania.

Na podany przeze mnie link, reaguje pan w sposób żałosny.
"To nie jest prawdziwa prawda, to prawda Przeglądu Sportowego" - twierdzi red. Czado.

Problem w tym, że tą prawdę PS, przedrukowuje z zapałem serwis, dla którego pan pracuje. Ja nie podałem linku z PS-u, to jest jest link ze strony sport.pl.


Może więc czas stanąć w prawdzie?
Zakrzyknąć 'nie!, pracuję dla instytucji, której sam nie ufam", złożyć wypowiedzenie, trzasnąć drzwiami, robić coś, co przynosi panu satysfakcję i jednocześnie nie kłóci się przesadnie z pańskim sumieniem?

Wiarygodność i zaufanie to dość istotne walory w tym zawodzie, nie uważa pan?

Niejednokrotnie na tych łamach przyjmuję pan pozę cwaniaka, który w toku dyskusji wybiera sobie umiejętnie te porcje 'prawdy' które pasują mu do układanki.

Śląskie kluby są dobre, dziadki z PZPNu są złe, nie mówmy więc za głośno, że dobre poparło złe, może lepiej dyskretnie zasugerować, że jednak nie poparło?

Unikajmy trudnych tematów.
Zaprośmy lepiej wszystkich na Euro na Śląski.
-
2012/09/27 18:17:01
@martiness
wolno Panu być zasmuconym, a nawet zatroskanym. Dobrze świadczy to o pańskim obywatelskim zaangażowaniu.

Co do szczegółów:
a) Cytat: ''Niestety tak jak wszyscy wokół biadolą nad poziomem polskiej piłki, klną na PZPN i poziom nauczania, tak samo zapłakać należy nad tymi, którzy zajmują się sportem w mediach.''
odpowiedź: nie mam nic przeciwko stwierdzeniu, że Czadoblog zaniża poziom polskiego dziennikarstwa sportowego. Wolno Panu tak uważać.

b) Cytat: Na podany przeze mnie link, reaguje pan w sposób żałosny."To nie jest prawdziwa prawda, to prawda Przeglądu Sportowego" - twierdzi red. Czado.
Odpowiedż: gratuluję nadinterpretacji. Napisałem zupełnie coś innego. Coś co jest kompatybilne z treścią pod punktem e. Podkreślam, że napisałem to jako dziennikarz, a nie czytelnik.

c) Cytat: ''Problem w tym, że tą prawdę PS, przedrukowuje z zapałem serwis, dla którego pan pracuje. Ja nie podałem linku z PS-u, to jest jest link ze strony sport.pl.''
Odpowiedź:
Nie jest pańską winą, że nie zna Pan sposobu w jaki działa sport.pl. Znajdzie Pan tam treści ze sport.pl oraz z serwisów lokalnych. Treść, którą Pan podał pochodzi z serwisu Białystok.sport.pl, prosze się przyjrzeć.
Z tego co wiem - nie pracuję w serwisie Białystok.sport.pl.

d) Cytat: "Może więc czas stanąć w prawdzie? Zakrzyknąć 'nie!, pracuję dla instytucji, której sam nie ufam", złożyć wypowiedzenie, trzasnąć drzwiami, robić coś, co przynosi panu satysfakcję i jednocześnie nie kłóci się przesadnie z pańskim sumieniem?
Odpowiedź: O moje sumienie proszę się nie martwić. Piszę jak uważam. Czyli ''stoję w prawdzie'' wobec mojego Czytelnika. Panu oczywiście nie zabraniam trzaskania drzwiami.

e) cytat: ''wiarygodność i zaufanie to dość istotne walory w tym zawodzie, nie uważa pan?''
Zaufanie?* Nie, nie uważam. Uważam, że w tym zawodzie lepiej wychodzi się na braku zaufania niż na zaufaniu. Generalnie powinno się weryfikować informacje, a weryfikacja polega przecież na braku zaufania.
*chodzi mi oczywiście o zaufania dziennikarza do źródła, a nie czytelnika do dziennikarza. O co chodzi Panu - nie wiem.

f) cytat: ''Niejednokrotnie na tych łamach przyjmuję pan pozę cwaniaka, który w toku dyskusji wybiera sobie umiejętnie te porcje 'prawdy' które pasują mu do układanki.''
Odpowiedź: mam dziś w sobie dużo dobrej woli, więc stwierdzenie przyjmuję to jako... komplement.

g) cytat: ''Śląskie kluby są dobre, dziadki z PZPN-u są złe, nie mówmy więc za głośno, że dobre poparło złe, może lepiej dyskretnie zasugerować, że jednak nie poparło?''
Odpowiedź: Bzdurna teza, kolejna nadinterpretacja. Imputuje mi Pan, że zawsze piszę dobrze o śląskich klubach, co jest oczywistą nieprawdą i co łatwo można sprawdzić. Powtórzę: pisze jak uważam. Kiedy mi się coś podoba i nie podoba.
A jeśli Pan pogrzebie to znajdzie również zdania, które świadczą, że wcale nie podobało mi się to co działo się ostatnimi laty w PZPN-ie.
Nie muszę pisać o konieczności reformy.
tygodnik.onet.pl/30,0,76624,2,artykul.html
Choćby tutaj pisałem co uważam. Moim zdaniem najlepszy jako szef PZPN byłby cudzoziemiec. Jak to się ma to pana zawoalowanej tezy, że popieram obecny układ?

h) Cytat: "Unikajmy trudnych tematów. Zaprośmy lepiej wszystkich na Euro na Śląski."
Odpowiedź: sympatyczny erystyczny chwyt na który reaguję z uśmiechem. Jeśli mogę doradzić coś od strony technicznej: niepotrzebnie umieścił go Pan na końcu wpisu, bo osłabia wrażenie...
-
2012/09/27 18:19:53
@martiness
tam do Pana jeszcze Czytelnicy piszą pod notką "Pała.Pała.Pała". Odniesie się Pan?
-
Gość: Kibic Widzewa, *.zone9.bethere.co.uk
2012/09/27 18:21:16
Fakt, że śląskie kluby głosowały na Latę i Kręcinę to wedug Pana nic złego?

Tajemnicą poliszynela jest to, że Ruch i Górnik poparły Latę w zamian za zgodę na rozgrywanie meczów na własnych stadionach.

Nie chce Pan, żeby nowy prezes PZPN mścił się na śląskich klubach. Jasne, że nie będzie. Niby w jaki sposób? To byłby PR-owe samobójstwo, nikt nie będzie na tyle głupi, żeby mścić się na kimkolwiek. Bzdurna i śmieszna obawa.

Jakoś nie skomentował Pan tego, że Ruch i Górnik poparły Latę w zamian za grę u siebie. Dla mnie to zwykła łapówka, oszustwo, krętactwo i tyle.

W tym swoim zaślepieniu Górnym Śląskiem częściej niż czasami jest Pan przekomiczny.

Czasami mam wrażenie, że nie jest Pan poważnym dziennikarzem, tylko zwykłym trollem. Kłóci się Pan z piszacymi, daje prowokować. Zero dojrzałości emocjonalnej. Jak jakieś dziecko.

-
Gość: 3po3, *.how-host.com
2012/09/27 18:23:46
Zmiana prezesa nic nieda.
Zbyt gleboko i za duze, sa zaleglosci i zaniechania oraz nawarstwiajace sie problemy od kilku lat nic nie dadza.
Jak zmienimy trenera nie wymieniajac zawodnikow zespol bedzie co jakis czas upadal o klase nizej.
Obecna sytuacje personalna i strukturalna porownalbym do kawalka zelaza o zaawansowanej korozji.
Ten kawal zlomu nalezy wrzucic do pieca martensowskiego, aby powstala nowa jakosc stali patrz pzpn.
-
2012/09/27 18:29:43
@Kibic Widzewa
Oj, oj...
Prosze czytać ze zrozumieniem. Nie udało mi się dotrzeć do informacji, że kluby śląskie głosowały na Latę i Kręcinę. Nie udało mi się jako Pawłowi Czado.
Sprawa jest na tyle poważna że trudno opierać mi się na informacjach nawet tak poważnej gazety jak "Przegląd Sportowy" skoro - jeśli chcę komentować - powinienem oprzeć się na własnych newsach.
Ale specjalnie dla Pana napiszę to majuskułą:
JEŚLI ŚLĄSKIE KLUBY GŁOSOWAŁY NA LATĘ I KRĘCINĘ TO JAKO PAWEŁ CZADO UWAŻAM TO ZA BŁĄD.
Czy to w jakikolwiek sposób Pana satysfakcjonuje?:) A może powinienem napisać to w PS-ie? Jeśli tak - proszę dać znać - dokleję...
-
2012/09/27 18:31:44
@3po3
Cytat: ''Ten kawal zlomu nalezy wrzucic do pieca martenowskiego, aby powstala nowa jakosc stali patrz pzpn.''

Znakomite jędrne porównanie. Tylko co rozumie Pan przez ''piec martenowski?''
-
Gość: Kibic Widzewa, *.zone9.bethere.co.uk
2012/09/27 18:41:45
@pavelczado

1). Dlaczego nie skomentował Pan faktu, że Ruch i Górnik udzieliły poparcia Lacie w zamian za możliwość gry u siebie, a nie na stadionach zastępczych?
2). Dlaczego GieKSa, Polonia Bytom i GKS Tychy nie poparły Kręciny ani Laty? Cóż za głupie pytanie. Przecież one nie mają "pleców" w PZPNie i tymi głosami nic by sobie nie załatwiły, w przeciwieństwie do Ruchu i Górnika.
-
2012/09/27 18:45:55
@Kibic Widzewa
Cytat: ''Dlaczego nie skomentował Pan faktu, że Ruch i Górnik udzieliły poparcia Lacie w zamian za możliwość gry u siebie, a nie na stadionach zastępczych?''
Odpowiedź: bo nie mam pewności, że po tej linii nastąpił handel wymienny

''Dlaczego GieKSa, Polonia Bytom i GKS Tychy nie poparły Kręciny ani Laty? Cóż za głupie pytanie. Przecież one nie mają "pleców" w PZPNie i tymi głosami nic by sobie nie załatwiły, w przeciwieństwie do Ruchu i Górnika.''
Odpowiedź: nic nie wiem o różnicy wielkości pleców między na przykład Tychami a na przykład Zabrzem.

-
Gość: Kibic Widzewa, *.zone9.bethere.co.uk
2012/09/27 18:47:57
@pavelczado

"Nie udało mi się dotrzeć do informacji, że kluby śląskie głosowały na Latę i Kręcinę. Nie udało mi się jako Pawłowi Czado."

Skoro Panu się nie udało i nie jest Pan tego w 100% pewny, to jaki sens ma Pański wpis? Obawia się Pan, że nowy prezes może się mścić na śląskich klubach za to, że poparły kogoś innego, a teraz pisze Pan, że nie dotarł Pan do informacji, na kogo śląskie kluby głosowały?

Paranoja.
-
Gość: Kibic Widzewa, *.zone9.bethere.co.uk
2012/09/27 18:51:37
@pavelczado

"Odpowiedź: nic nie wiem o różnicy wielkości pleców między na przykład Tychami a na przykład Zabrzem."

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec, GKS Tychy - Szczakowianka Jaworzno - nie będę tego rozwijał, myślę, że domyśla się Pan, co mam na myśli.

"Odpowiedź: bo nie mam pewności, że po tej linii nastąpił handel wymienny"

A ma Pan podejrzenia lub obawy, że właśnie po tej linii nastąpił ów handel?

-
Gość: ojciec pio, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/09/27 19:00:13
@pavelczado
tam do Pana jeszcze Czytelnicy piszą pod notką "Czarnogóra i Antoni Piechniczek". Odniesie się Pan?
-
Gość: Maciej Borowski, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/09/27 19:01:10
Panie Pawle, ja poproszę, żeby Pan to dodał w "PSie". Tak, żeby była jasność. Kluby, które głosowały na Kręcinę się skompromitowały. Trudno nie przyznać tutaj racji portalowi Weszło!, że jest to lista hańby.

A co do Pańskiego głównego pytania to obawiam się, że rzeczywiście licencje to byłaby realna droga zemsty, ale - mam nadzieję - wygra Boniek lub Kosecki i oni są na to za mądrzy.
-
2012/09/27 19:05:07
@Kibic Widzewa
moim zdaniem jedno drugiemu nie przeszkadza
@ojciec Pio
tak, ale do którego komenta konkretnie?
@Maciej Borowski
Ok
-
2012/09/27 19:08:49
@ Czado

a) Zasadniczo uważam, że polskie dziennikarstwo sportowe to hucpa, być może dlatego, że sam wychowałem się na brytyjskim opisywaniu sport.
Niestety dość często wpisuje się pan w ten niski kanał. Szkoda.

b) No to ja zapytam co jako dziennikarz zrobił pan w tej sprawie? Czyta pan coś, co poddaje pan publicznie w wątpliwość ( bo ten blog to publiczne miejsce) ale dalej tematu pan już nie ciągnie?
No jak to..ktoś szkaluje śląskie kluby.. i nic?
A może jednak nie szkaluje?

Warto wyjaśnić? Nie warto?
Może wygodniej mieć w d..użym poważaniu?

c) Sport.pl/białystok to część serwisu sport.pl
Są też sport.pl/łódź, /poznań, /śląsk, /warszawa..

Sport.pl zaś, to część portalu gazeta.pl, który z kolei nalezy do grupy medialnej Agora, wydawcy m.in GW.
Z Gazetą Wyborczą też pan nie nic wspólnego?
Stec to nie jest kolega z pracy, bo pisze w redakcji w Wwie?

No śmiało panie Pawle, niech pan wyłoży swoje poglądy w tej materii, będzie zabawnie:)

Może to nie ja, a pan właśnie nie orientuje się specjalnie dla kogo pracuje?
Jestem ze sport.pl/śląsk, więc nie mam nic wspólnego z tymi z białostoku?
Ciekawe..

Proszę porozmawiać z jakimś swoim przełożonym, on to panu wyjaśni lepiej:)
Ja w ramach przysługi mogę to panu rozrysować i wysłać mejlem, ponoć graficznie łatwiej przyswajać wiedzę.

d, e, f)

Nie bardzo jest co komentować. Jeśli bawi pana - proszę wybaczyć kolokwializmy - 'rżnięcie gupa', oczywiście ma pan do tego prawo.
Swoimi komentarzami przynajmniej częsciowo potwierdza pan to co napisałem - kiedy jest panu wygodnie stosuje pan klasyczne wyparcie w stylu 'nie wiem, nie widziałem, podobno, ale to mnie nie dotyczy'.
I mielismy tu już kilka ciekawych dyskusji, które potwierdzają to, co własnie piszę.

Żonglowanie słowem jest naprawdę fajne, ale warto wiedzieć kiedy przestać i uczciwie opowiedzieć się w jakieś sprawie.


g). Ja nieczego panu nie sugeruję, ani nie twierdzę, że Czado pisze jedynie dobrze o śląskich klubach.
Nie wikłam też pana w żaden układ lub sitwę antyukładową.

W TYM konkretnym wypadku twierdzę, że:

- poddał pan w wątpliwość przytaczany przez PS i GW artykuł, dotyczący tego jak głosowały śląski kluby. Trochę w myśl zasady, 'coś tam wiem, ale nie powiem bo jeszcze ktoś usłyszy i się będę musiał tłumaczyć'

- zasadniczo temat tego za kim stanął Śląsk w przedwyborczych szrankach omijał pan szerokim łukiem -wielokrotnie padały tu na blogu słowa oburzenia: 'no jak to, panie Pawle, pan, orędownik wielkości śląskiej piłki siedzi teraz cicho?!
I Czadoblog do tych głosów też się nie odniósł..

- w kontekście faktu, że interesuje się pan sprawami śląskiego sportu i jest to motyw przewodni tego bloga, a - jak wieść gminna niesie - Śląsk głosował za betonem, pańska cisza w tej sprawie może niektórych dziwić.
Mnie dziwi. Mam prawo.

Tylko tyle i aż tyle.

H). Fajnie. Na szczęscie to ja redaguję swoje komentarze a nie Pan:)
A co tam na Śląskim btw? Jest szansa, że skończą przed kolejnym Euro? Czy już dali sobie spokój i rozbierają?:)

-
Gość: Maciej Borowski, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/09/27 19:18:00
Dziękuję :-)
-
2012/09/27 19:21:15
@martiness
a) chodzi Panu o The Sun?
b) dokładnie tak. Poddaję w wątpliwość. Gdzie jest napisane, że każda notka tworzona na blogu przez dziennikarza musi być klasycznym dziennikarskim materiałem?
c) odwraca Pan kota ogonem. Oczywiście, że jestem pracownikiem "Gazety Wyborczej" należącej do grupy medialnej Agora. Jednocześnie nie jestem pracownikiem Białystok.Sport.pl. To naprawdę możliwe.
d,e,f) mógłbym z równym sarkazmem, ale po co?:)
co do uczciwości: nie jest dla mnie żadnym problemem uczciwie pokazać po której stronie się opowiadam, c.b.d.u. Drażni mnie jedynie domaganie się tego zanim człowiek z łózka wstanie:)
g) ''coś tam wiem, ale nie powiem bo jeszcze ktoś usłyszy i się będę musiał tłumaczyć''
tego nie kumam. Ale zawsze podkreslam, że może Pan się dziwić. Zadziwienie to stan pobudzający.
h) całe szczęście, że Pan redaguje, jest... jest... ciekawiej.
Stadion Śląski będzie istniał:)
-
2012/09/27 19:34:01
@czado

a) Właśnie w tym tkwi problem. Jak już ktoś z Gazety powołuję się na brytyjczyków, zazwyczaj wzywa The Sun albo Daily Mirror. Okazjonalnie Thelegraph.

I jak słyszę jak Michał Pol mówi po angielsku, to ja to nawet rozumiem.
Po prostu w Guardianie i Times'ie piszą takim angielskim, że on tego nie zrozumie, a w The Sun łatwiej i więcej obrazków..

Panie Pawle, ja wiem, łatwo nie będzie, a o Śląsku nie napiszą tam na pewno, ale niech pan chociaż spróbuje, tak w ramach poszerzania zawodowych horyzontów.

www.guardian.co.uk/sport
-
Gość: ojciec pio, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/09/27 19:41:02
@pavelczado
do komentow "szambierek". bo ogolnie niezle pana zagial :)
-
2012/09/27 19:48:14
@martiness
jeśli ma Pan jakieś zastrzeżenia - proszę uderzyć do Michała Pola, nie znoszę takich zagrywek.
@ojciec pio
Niestety. Szambierki same się wyeliminowały, a moim błędem było to, że odpowiednio wcześnie nie zauważyłem z jakiego powodu
-
Gość: ojciec pio, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/09/27 20:01:50
@pavelczado
a jesli skopiuje jego komenty pod swoim nickiem to pan odpowie? chodzi mi o to, ze to troche niepowazne z pana strony po takiej dyskusji, po zapowiedziach, ze pan go tam zniszczy (nie doslownie), nagle pan wypala, ze z nim nie dyskutuje bo ma potencjalnie obrazliwy nick. tym bardziej, ze nawet nie wiadomo czy rzeczywiscie obrazliwy, czy pomylka (chociaz to by pewnie bylo naiwne myslenie). po prostu pan wymiekl pod jego argumentami. a bylo ciekawie, spora dyskusja, dawno pan tylu komentow nie mial :)
-
2012/09/27 20:06:22
@ojciec
dajesz Pan
-
Gość: ojciec pio, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/09/27 20:20:02
@pavelczado
i to pana odpowiedz? "dajesz Pan"?
ale dobrze. to jego ostatni wpis: "chętnie popatrzę jak pan wypala :)
tylko nie rozumie pan o czym rozmawiamy. pisałem o PP kiedy pan pisał o niewykorzystanym potencjale Legii. nie ma to związku według pana? pan pisze, że miała skład (potencjał) ale nie wygrywała (tzn. tylko 8 mistrzostw). to ja piszę, że oprócz 8 mistrzów z tym potencjałem zdobyła też 15 PP"

chodzi mi o to wlasnie wypalanie. takie zapowiedzi i taki marny efekt? po prostu wyglada jakby zupelnie panu argumentow zabraklo i jak dziecko pan wymigal sie od dyskusji stwierdzeniem typu krzywo na mnie patrzysz to z toba nie gadam. pokazal pan jezyk, zabral zabawki i poszedl do domu.
swoja droga, bez urazy, nie grzeszy pan spostrzegawczoscia, skoro tyle razy pan sam pisal ten nick w odpowiedziach i sie pan nie zorientowal, ze moze byc obrazliwy.
-
2012/09/27 20:54:59
@ojciec Pio
1. ale co? forma Pana uraziła? Kiedy pożera się kolejne danie to zaciera się dłonie i woła do kucharza - "dajesz Pan'' (to jak kolejne zadanie do wykonania przez Galów;). Taki żarcik, ale poważnie pisząc - nie chciałem Pana urazić. Proszę się nie obrażać.
2. Meritum: szczerze powiedziawszy rozśmiesza mnie kiedy 15 Pucharów Polski ma być dowodem na wykorzystany potencjał Legii. Osobiście lubię te rozgrywki i cenię, ale one nigdy nie miały w Polsce takiego znaczenia jak choćby w Anglii (o, pardon, nie liczę 1951 roku). Nie zmienia to faktu, że dzięki formule jednego meczu w pierwszych rundach była i jest bardzo emocjonująca.
Niestety; pucharów krajowych nie ceniła również UEFA, chodzi mi oczywiście o szerszy europejski kontekst - i zlikwidowała PEZP.
W efekcie ten kto zdobył PEZP jest w elitarnym gronie, które już nigdy się nie powiększy. I pomyśleć, że Górnikowi Zabrze zabrakło tak niewiele...
3. Rzeczywiście wtedy zabrakło mi spostrzegawczości, choć nie mam kompleksów pod tym względem. Na usprawiedliwienie mogę dodać, że robiłem pięć rzeczy naraz, co niestety często mi się zdarza. Na szczęście mogłem liczyć na Czytelników Czadobloga.
Wierząc, że te wyjaśnienia Pana satysfakcjonują z serdecznymi pozdrowieniami
Czadoblog
-
Gość: Rav, *-static.easy-com.pl
2012/09/27 21:31:28
Nie ma i nie było Panie Czado czegoś takiego jak "PEZP" - był co najwyżej 'PZP", czyli Puchar Zdobywców Pucharów! Natomiast było PEMK i jest ten j... PZPN, stąd zapewne pomyłka...
-
Gość: Łukasz, *.dynamic.chello.pl
2012/09/27 21:35:29
Przepraszam z góry, że nie czytałem wszystkich komentarzy, możliwe, że ktoś już o tym wspomniał, zacytuję najpierw:

" Nie za bardzo wyobrażam sobie bowiem w jaki sposób prezes PZPN mógłby mścić się na śląskich klubach."

Czy na wszystkich to nie wiem, ale Panie Pawle, Pan wie, że sposoby "mszczenia" się mogą być różne. Pierwszy z brzegu to problemy z licencjami na nowy sezon, z różnych powodów, czy to stadionu, czy finansów, czy jeszcze jakichś wymyślonych przez PZPN.
-
Gość: CTP, *.dynamic.chello.pl
2012/09/27 21:46:18
@pavelczado
"Niestety; pucharów krajowych nie ceniła również UEFA"
A to już jest kompletna bzdura. Przez kilka ładnych lat puchar krajowy był na drugim miejscu po mistrzostwie, jeśli chodzi o europejskie rozgrywki. Dopiero od tego roku został "zrównany" z wicemistrzostwem.
-
2012/09/27 21:55:38
@Rav
Myli się Pan, Rav
Oczywiście, że był. Dokładnie to był Puchar Europy Zdobywców Pucharów. W oficjalnej nazwie jest słowo, która nadaje europejski wymiar temu trofeum - Coupe d'Europe des Vainqueurs de Coupe. Także w języku polskim oficjalna nazwa zawierała słowo "Europa".
''Puchar Zdobywców Pucharów" to jedynie skrótowa nazwa używana dla wygody
@Łukasz
wspomniał, wspomniał:)
@CTP
kompletną bzdurą bym tego nie nazwał. Ściślej pisząc zamiast ''UEFA nie ceniła" powinno być ''UEFA przestała cenić''. Faktem jest, że w latach 1961-99 organizowała te rozgrywki.
Ale dlaczego przestała?
Bo już nie ceniła.
Zgodzimy się chyba, że trudno likwidować coś co się ceni, co?:)
-
Gość: Rav, *-static.easy-com.pl
2012/09/27 21:58:27
@czadoblog
A to najmocniej Pana przepraszam.
-
Gość: pkp, *.ultranet.net.pl
2012/09/28 09:25:40
@czadoblog

"Nie za bardzo wyobrażam sobie bowiem w jaki sposób prezes PZPN mógłby mścić się na śląskich klubach. "

Proszę pomyśleć o stadionach Górnika, Ruchu czy Polonii, a potem głośno wymówić słowo "licencja". Ponieważ i tak wygra p.Antkowiak to wg. mnie jest to dość prawdopodobne. Chyba, że kluby, jak niektórzy mówią, za poparcie dostać mają własną komisję licencyjną dla E-klasy i I-ligi
-
Gość: prezessss, *.office.elephant-traffic.cz
2012/09/28 10:00:40
tak z zupelnie innej beczki. spogladam sobie na strone slask.sport.pl - tam odnosnik do rocznicy AKS. pod tym kategoria pilka nozna na slasku, wiec skojarzenie jedno, choc cos z ta data nie tak,ale na szybko to zignorowalem. Wchodze! a tam co?! AKS Niwka! Panie Czado - no litosci! wybierzcie lepsza kategorie, albo stworzcie odpowiednia, by ludzi w konia nie robic.
-
Gość: tyle, *.adsl.inetia.pl
2012/09/28 14:36:16
Krótka piłka - koniec taryfy ulgowej w kwestii licencji dla ślaskich klubów. Takie "mszczenie sie" w zupełnosci wystarczy.
-
Gość: @Gość: prezessss, *.adsl.inetia.pl
2012/09/28 14:40:46
Ale to nie przypadek, a zwykłe "żebranie o kliknięcia". Częsta praktyka na niektórych portalach.
-
2012/09/28 15:55:29
Pełna lista klubów, które poparły Kręcinę:
- Górnik Zabrze
- Jagiellonia Białystok
- Lechia Gdańsk
- Polonia Warszawa
- Ruch Chorzów
- Piast Gliwice
- Arka Gdynia
- Dolcan Ząbki
- Flota Świnoujście
- GKS Katowice
- Kolejarz Stróże
- Polonia Bytom
- Termalica Nieciecza
- Warta Poznań
- GKS Tychy
- Okocimski Brzesko
- Miedź Legnica

Bez 7 głosów ze Śląska Zdzisio nie miałby szans kandydować.
-
2012/09/29 13:30:16
A z Chorzowa poszły głosy jeszcze na Latę i Potoka. Ja bym się wstydził.