Blog > Komentarze do wpisu
Wreszcie mądry ruch PZPN

Przebiwszy się przez wszystkie pezetpeenowskie marketingowo-reklamowe kartony, tekturki i bzdurki dogrzebuję się wreszcie pierwszego mądrego ruchu ze strony PZPN za czasów Zbigniewa Bońka.

Nie chodzi mi o wybór nowego selekcjonera, ciągle uważam, że najlepszy byłby obcokrajowiec. Jeśli jednak wybrano ostatecznie Adama Nawałkę to szanuję fakt, że PZPN nie zachował się jak słoń w składzie porcelany i że zgodził się na to aby Nawałka prowadził jednocześnie kadrę i Górnika Zabrze do końca rundy jesiennej.

Dla Górnika to bardzo dobrze. Nie ulega bowiem wątpliwości, że obecne miejsce tego klubu w tabeli to zasługa Adama Nawałki. Zmiana w trakcie rundy mogłaby te wszystkie mechanizmy i trybiki popsuć. Tym bardziej, że teraz przed zabrzanami wyjątkowo trudny mecz. Ze względu na kartki i kontuzje remisik z rozpędzającą się Cracovią naprawdę uznam za sukces. Z całkowicie nowym szkoleniowcem byłaby to moim zdaniem ''mission imposible".

Szkoda jedynie, że kiedy zdarza się ten rzadki moment by PZPN pochwalić jednocześnie nie mogę przejść obojętnie wobec hipokryzji jego ludzi.

Czytam oto w "Przeglądzie Sportowym" debatę o pierwszym roku rządów Zbigniewa Bońka i znajduję tam fragment o tym, że PZPN zaproponował w ministerstwie sportu żeby nie było można zawierać zakładów na żywo. To działanie przeciw polskim bukmacherom a na rękę zagranicznym, choćby tym, których Boniek reklamuje własnym imieniem i nazwiskiem ("PS" użył wręcz mocnego sformułowania "których przedstawicielem jest prezes PZPN":).

Jak zachowuje się PZPN w tej sprawie? Działa bardzo energicznie bo - zacytuję - "dostrzega zagrożenia".

Znajduję też fragment o kartach kibica. Co więc centrala piłkarska na fakt, że "przyjeżdża do do mnie do stolicy kolega z Zabrza i nie może iść na mecz Legi, bo ma już kartę na Górniku"? Centrala oczywiście tak tego nie zostawia.

Jak zachowuje się PZPN z kolei w tej sprawie? Zacytuję prezesa odnoszącego się do tej kwestii: "Mówimy, że to jest chore".

Przyznam, że Boniek wzbudził mój "podziw".

Bardzo proste pytanie brzmi: dlaczego w przypadku bukmacherki PZPN nie ogranicza się do stwierdzenia, że to jest chore a w przypadku kart kibica PZPN ogranicza się do stwierdzenia, że to jest chore? Dlaczego w pierwszym przypadku działa, lobbuje a w drugim - jedynie mówi?

PS A co z Górnikiem po Nawałce? Maciek Blaut rozmawiał z prezydent Zabrza, która zapowiada, że...

PS1 A poza tym czwarta trybuna na stadionie w Zabrzu powinna powstać jak najszybciej.

PS2 A w poniedziałek na Czadoblogu planuję autentyczny pochwalny wpis wobec Zbigniewa Bońka. Napiszę o tym za co go podziwiam, a o czym wszyscy zapomnieli. Nie mam pojęcia czy sam pamięta.

UPDATE Wygląda na to, że drugi akapit jest nieaktualny! Wygląda na to, że wzrasta znaczenie asystenta Bogdana Zająca. Szczegóły - TUTAJ.

sobota, 26 października 2013, pavelczado

Polecane wpisy

  • Teraz będzie przepięknie i słodko

    Niespodzianki nie było. Zbigniew Boniek nadal prezesem PZPN, co wieszczyłem już w sierpniu . Teraz będzie przepięknie i słodko. Sukcesy polskiej piłki nadchodzą

  • Wybory

    Wkrótce wybory na prezesa PZPN, traktuję je całkowicie beznamiętnie. Zastanawiają mnie jednak dwie sprawy. Po pierwsze: Według niektórych dziennikarzy Zbignie

  • Zbigniew Boniek niezmiennie mnie zdumiewa

    Myślałem, że Zbigniew Boniek już mnie swoją skłonnością do wypinania klaty po honory nie zaskoczy a tu - proszę . Tym razem prezes PZPN zabił mnie mocno orygin

Komentarze
Gość: e tam, *.adsl.inetia.pl
2013/10/26 18:26:26
Ok, ale niech Nawałka nie bierze pensji z PZPN do końca pracy w Zabrzu... To niepoważne, selekcjoner ma obserwować zawodników NA MECZACH. Nie w telewizji, bo w niej nie da się patrzeć na wybranego zawodnika przez cały mecz... Na meczu może więcej zobaczyć, może spotkać się z trenerem zawodnika, może zmotywować zawodnika swoją obecnością - ten będzie czułsię tez doceniony... Wiele rzeczy. A tak, Nawałka będzie udawał, że pracuje i co najwyżej sobie pojedzie na mecz Borussi ;-). Zupełnie nieprofejonalne. Albo ma się gotowość do podjęcia pracy, albo nie.
-
Gość: pablot, *.zabrze.vectranet.pl
2013/10/26 20:15:20
@e tam

Nieprofesjonalnym byłoby zostawienie Górnika na kilka kolejek przed końcem rundy. Bo reprezentacja już teraz w tym momencie zbawcy nie potrzebuje. Gramy jakieś tam dwa mecze o nic. Mecze, które możemy przegrać, wygrać, zremisować - i nie ma to dla nikogo większego znaczenia.
Nawałka dokończy rundę, a nowy trener będzie mógł spokojnie przepracować przerwę w rozgrywkach - a tym samym Górnik ma jakiekolwiek szanse na walkę o wyższe cele.
I nikomu krzywda się nie stanie. A tym bardziej nie stanie się krzywda Górnikowi. CO oczywiście Tobie czy innym mogłoby być na rękę.
-
Gość: artart, 89.204.138.*
2013/10/26 20:28:41
Przed Nawałką postawiono zadanie: awans do finałów MŚ. Tym samym nowy selekcjoner stoi na straconej pozcji. Jeśli Polska będzie losowana z czwartego albo trzeciego koszyka, szanse mamy niewielkie, a ambicje mocarstwowe. Z zapowiedzi prezesa PZPN wynika, że nawet awans do baraży nie uratuje trenera. Może czas dostosować oczekiwania do realiów. Na razie za głównych winowajców porażki w el. MŚ uważa się gablety
-
Gość: artart, 89.204.138.*
2013/10/26 20:30:50
*tablety. Dopiero uczę się pisać na telefonie.
-
2013/10/26 20:55:01
A jakie to ma znaczenie? Żadne.
Tym wyborem swojego kumpla, który też nie ma żadnych większych osiągnięć, ani doświadczenia międzynarodowego i głupawymi wypowiedziami na temat zagranicznych kandydatur, Boniek pokazał, że też jest leśnym dziadkiem - tylko w trochę innym opakowaniu.
-
Gość: Kibic Widzewa, *.zone2.bethere.co.uk
2013/10/26 21:06:59
Nawałka selekcjonerem, więc robię to, co zamierzałem zrobić w przypadku objęcia kadry przez Polaka - bojkot meczów kadry. Mała strata.
-
Gość: Kibic Widzewa, *.zone2.bethere.co.uk
2013/10/26 21:07:52
Małą strata i dla kadry i dla mnie.
-
Gość: przecinek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/10/26 22:11:57
Mnie rozłożył Boniek w jednym z ostatnich wywiadów, stwierdzając że śmiesznym jest pogląd w którym prezes PZPN ma wpływ na grę reprezentacji. Nie, bo wybór selekcjonera znaczenia żadnego nie ma przecież. Widać jak istotny był to wybór dla samego Bońka. A jeśli ma poczucie, że jest taki "niewpływowy", to najlepiej niech zrzeknie się prezesury.
-
Gość: obii, *.dynamic.chello.pl
2013/10/26 23:20:33
A do końca rundy jesiennej - to znaczy do 15. kolejki czy do połowy grudnia?
-
2013/10/26 23:27:48
@Kibic Widzewa

Ja bojkotuje polska reprezentacje od 5 lat. I bardzo dobrze mi z tym :) I zycze im z calego serca wszystkiego najgorszego.
-
Gość: Kibic Widzewa, *.zone2.bethere.co.uk
2013/10/27 00:06:14
@markus19771107

Ja nie życzę polskiej kadrze wszystkiego najgorszego, bo jestem (w miarę) zdrowy psychicznie. Życzę jej wszystkiego najlepszego, ale polityka PZPNu dotycząca wyboru kolejnych selekcjonerów jest dla mnie nie do przyjęcia. Czym różni się Nawałka od Fornalika. Osobowością. Jeden jest potulny jak baranek, drugi to nerwus. Zero osiągnięć w pucharach, zero sukcesów na arenie międzynarodowej. Prowadzi wyróżniający się klub w naszej gównianej lidze. Wow, cóż za rekomendacja.

Życzę kadrze sukcesów, ale meczów tej kadry nie będę oglądał. Tegoroczne sparingi (sparing?) daruję sobie, może zacznę popisy kadry w następnym roku. No i mam nadzieję, że w eliminacjach do Euro znowu trafimy na Anglików. Albo przynajmniej Walijczyków, Szkotów albo Irlandczyków. Mniejsza o wynik, takiej atmosfery się nie zapomina.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/10/27 03:54:12
Jednoczesne trenowanie kadry i Gornika nikomu nie wyjdzie na zdrowie
-
2013/10/27 20:36:04
To skandal, że PZPN pozwala na taki burdel. Selekcjoner to selekcjoner. Jak Nawałka nie chce zostawiać roboty w Górniku to niech spieprza.
-
Gość: pixx, *.play-internet.pl
2013/10/29 22:15:53
może jakiś update???