Blog > Komentarze do wpisu
Czy nadal bije pan żonę?

Dobrze pamiętam nastroje kiedy Ruch Chorzów zwalniał Jana Kociana. Pamiętam bluzgi, wściekłość i rewolucyjne nastroje. Pamiętam jak krzywiło się wielu kibiców Ruchu. Pamiętam, że niektórzy fachowcy chcieli ukrzyżować ludzi, którzy podjęli tę decyzję. Pamiętam jak niektóre portale twierdziły autorytatywnie, że decydenci to "głupcy i świnie".

Polewano oczywiście z Czadobloga, który jako jeden z niewielu uznał, że Jan Kocian musiał z Ruchu odejść.

Drwiono, że Kociana pozbyto się lekką rączką, "bo na horyzoncie czekał Waldek King. Gdyby go nie było, nie byłoby również zwolnienia Słowaka."

To była obrzydliwa sugestia, bo nie można się przed takimi sfomułowaniami obronić. Spróbujcie bronić się przed hasłem: "czy nadal bije pan swoją żonę". Cokolwiek nie odpowiecie - macie przerąbane. Lepiej więc milczeć.

W Chorzowie milczeli i działali. Efekt jest jaki jest. Waldemar Fornalik po przepracowaniu zimy zdobył z Ruchem dziesięć punktów. Jan Kocian po przepracowaniu zimy zdobył z Pogonią Szczecin dwa punkty. Gdyby brać pod uwagę tylko wyniki wiosną - Ruch byłby na trzecim miejscu w tabeli a Pogoń - na piętnastym.

Nie zrozumcie mnie opacznie: nie życzę źle ani słowackiemu trenerowi ani klubowi, w którym pracuje. Dla mnie ważne jest przede wszystkim, że Ruch jest już w peletonie i ma zaledwie trzy punkty straty do zespołu zajmującego aż dziesiąte miejsce w tabeli i zaledwie pięć do strefy mistrzowskiej.

Nie, nie napalam się na start Ruchu w górnej połówce. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. W tym sezonie utrzymanie to podstawa. Najlepiej żeby nie musieć drżeć o nie do końca. Waldemar Fornalik daje podstawy, że taka kolej rzeczy się spełni.

PS Omega oddycha pełną piersią, tfu, tarczą.

PS1 Zawodowy pięściarz Grzegorz Proksa został dyrektorem sportowym GKS-u Katowice. Proksa od dawna jest kibicem tego klubu, teraz będzie miał okazję sprawdzić się w nowej roli.

wtorek, 17 marca 2015, pavelczado

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: gp, *.inet-siec.pl
2015/03/17 14:10:29
Wyniki są na miarę oczekiwań, zespół dość dobrze ustawiony, ale gra wygląda dość przeciętnie. Atak złozony z 4 podań przekracza możliwości zawodników. Tak więc bez euforii. Wczorajsze zwycięstwo bardzo szczęśliwe, mecz był na remis.
-
2015/03/17 16:26:07
Spoko, następnym razem proponuję i cztery razy w ciągu sezonu zmieniać trenera, jeśli wyniki będą słabe. Na pewno będzie równie dobrze jak teraz.
-
2015/03/17 18:17:36
Cztery razy zmieniac trenera w ciągu sezonu? Hm, no ja liczę na to, że ten komentarz jest ironiczny bo uważam, że to nie jest dobry pomysł. Wszelkie zmiany, chociażby nawet na dobre, przez pewien okres wprowadzają pewną destabilizację. Eh, no ale cóż. Ja zawsze uważam, że wina leży i po stroni trenera i po stronie zawodników.
-
2015/03/17 21:36:43
Fornalik czuje się w Chorzowie jak u siebie w domu, ma pełne zaufanie więc są też i efekty.
-
Gość: Antonienhutte, *.opera-mini.net
2015/03/17 21:49:12
Tytułowe pytanie skierowane do idola zabrzańskiej młodzieży Madeja?
-
Gość: niebieskiz, *.c192.msk.pl
2015/03/18 09:31:12
Mam tylko jedno pytanko:
Skoro Pan Fornalik(zwany przeze mnie "SZCZĘŚCIARZ") wiedził od razu gdzie jest "problem" jak przejmował zespół -a było to.....ho ho ho czasu temu---to dlaczego rozliczany jest od wiosny---to tam nie był trenerem który ZAPEWNIAŁ że wyniki przyjdą natychmiast----a zwycięstwo z Bełchatowem...patrz jego pseudonim----i te SUUUUUPER ustawienie----coś w stylu 5 4,5 0,5-----------a zmiana na czas w 90 minucie z Lechią u siebie przy wyniku 1-1
Nie zakłamujmy faktów
ps
Oczywiście nie mówię że za Pana Kociana byłoby inaczej----po prostu twierdzę że Pan Fornalik tak jak nie wie dlaczego przegrywali -- tak samo nie wie czemu wygrywają
-
Gość: f.wspanialy, *.play-internet.pl
2015/03/18 12:10:40
Panie redaktorze, chciałbym prosić o komentarz do decyzji zarządu Piasta Gliwice o zwolnieniu trenera.
-
2015/03/18 12:15:14
Bardzo ciekawy post, dobrze że ktoś zwraca jeszcze uwagę na takie tematy.
Przy okazji zapraszam na www.multisale.com.pl
-
2015/03/18 17:07:37
@niebieskiz
fakt jest taki, że liczy się tylko jeden fakt: spadną czy się utrzymają? Reszta to keczup i musztarda:)
@f.wspanialy
wedle życzenia
-
Gość: niebieskiz, *.c192.msk.pl
2015/03/18 17:23:56
Wielkie Przepraszam,
we wcześniejszym wpisie nie powiedziałem najważniejszego:
WSZYSCYYYYYYYYYYYYYYY DO BIAŁEGOSTOKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
ps
a Górnika było 750 i tyle szumu.....no więc zobaczymy ilu NAS będzie
podzRo
ps1
A pamięta Pan Panie Pawle jakto mi Pan odpisał w związku z obecnością naszą we Wrocławiu --że każdy rekord można pobić---to tak półżartem---zostanie pobity ale...PRZEZ NAS