Blog > Komentarze do wpisu
Połączenie Radzionkowa z Barceloną [WIDEO]

Wiosna idzie. Wiadomo nie dzięki temu, że zaczęła grać ekstraklasa, że zaczęła grać I liga, że zaczęła grać II liga, że zaczęła grać III liga, ale raczej dzięki temu, że zaczyna wreszcie IV liga:) W ten weekend mamy u nas inaugurację tegorocznych rozgrywek na tym poziomie. Liderem pierwszej grupy jest zespół, który od 1995 roku oglądałem wielokrotnie (jego rezerwy również), a pięć z tych meczów zapamiętałem szczególnie. Jeszcze w 1785 roku było tam tylko 28 kmieci, 20 poddanych ogrodników, 7 wolnych zagrodników, 2 wolnych chałupników i 2 karczmarzy. Ale w międzyczasie trafiła tam nawet ekstraklasa...

Właśnie dziś Ruch Radzionków gra pierwszy ligowy mecz w tym roku. Cidry mają w składzie kilku znanych grajków z niezniszczalnym Piotrem Rockim na czele (przypominam - rocznik 1974). Rywalem na wyjeździe będzie Grodziec Będzin - kto wie o jakie klimaty chodzi, ten wie, że emocje zapewnione (początek dzisiejszego meczu o godz. 14.30). Prezes Ruchu (młodszy od swojego najbardziej znanego zawodnika o pięć lat) nie będzie miał dziś czasu na pomeczowe pogaduchy. Jako zagorzały fan Barcelony zapewne będzie śpieszył się żeby zobaczyć Gran Derbi. Na twitterze Marcin Wąsiak napisał wczoraj tak:

Jutro wielka niedziela: 14.30 Grodziec - RR, a o 21 Barca - Real. W przerwie przerywnik Lech - Legia :)

PS Świat się zmienia. Trzydzieści lat temu człowiek cieszył się jeśli na meczu ekstraklasy mógł nabyć kilkustronicowy czarno-biały program. Nie było mowy żeby klub z piątego poziomu rozgrywek mógł nakręcić filmik promujący walkę o awans. Dziś to możliwe... A za tydzień Radzionków - już na własnym boisku - rozgrywa ciekawy mecz ze Slavią Ruda Śląska. Wiosna!

PS1 Wczoraj Ruch Chorzów przegrał z Zawiszą Bydgoszcz bardzo ważny mecz. W moim odczuciu generalnie to sprawiedliwy wynik - o tyle, że Zawisza prezentował się lepiej, a Ruch nie grał chyba tak jak sobie założył Waldemar Fornalik.

Warto zwrócić jednak uwagę na majstersztyk jaki wykonał właściciel bydgoskiego klubu. Oskarżył sędziego Gila o sprzyjanie Ruchowi. Dla mnie jasne było, że anse Zawiszy nie zostaną wzięte pod uwagę i Gil będzie w Chorzowie sędziował. Jasne były konsekwencje: Gil zrobi wszystko żeby nikt nie posądził go o stronniczość. Ręka w polu karnym Zawiszy? Przypadkowa.

Nie mam pojęcia czy to było inteligentnie intencjonalne działanie Osucha czy raczej chlapnięcie. Ale patrząc na to tylko i wyłącznie przez pryzmat efektów - to było rzeczywiście mądre posunięcie. Nie mam zastrzeżeń do gwizdania sędziego Gila - wiadomo jednak, że są sytuacje, w których arbiter może podjąć decyzje w obie strony i nikt nie będzie się czepiał.

Nikt się nie czepia, a Radosław Osuch jest na pewno zadowolony.

PS2 A poza tym Omega powinna wrócić.

UPDATE Grodziec Będzin - Ruch Radzionków 0:3.

niedziela, 22 marca 2015, pavelczado

Polecane wpisy

  • Cidry. Zmartwychwstanie. Nadzieja

    Zaimponowali mi. Przetrwali trudny czas w sposób godny. Nie podpinali się pod czyjąś licencję. Uznali, że nie stać ich na drużynę seniorów więc wycofali się z p

  • Nie grają. Ale istnieją

    Brutalne czasy takie, że klub piłkarski może istnieć bez... pierwszej drużyny. Podejrzewam, że może stać się to u nas nawet jeśli ''nienagminne'' to przynajmni

  • To byłoby świństwo

    Z całego serca życzę Ruchowi Radzionków pozostania w pierwszej lidze. W ostatnich latach pisał piękne epizody w swej historii, podniósł się z opłotków i nic dzi

Komentarze
Gość: Antonienhutte, *.opera-mini.net
2015/03/22 11:48:02
Malina też przypadkowo wpadł na tego Czereśniaka z Bełchatowa. Różnica?
-
2015/03/22 11:55:54
@Antonienhutte
No właśnie różnica ogromna. Ciekawe co by było gdyby Ruch zgłosił wcześniej, że nie chce arbitra Stefańskiego, bo uważa go za stronniczego a Stefański i tak by w Bełchatowie sędziował. Czy wtedy podyktowałby tego karnego za faul Komołowa?
Ale minus tej broni jest taki, że nie można jej stosować regularnie. Wtedy nie zadziała:)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/03/22 12:37:03
@czado
"Nikt się nie czepia, a Radosław Osuch jest na pewno zadowolony."

skoro nikt się nie czepia i nie ma zastrzeżeń do pracy sędziego, to wszyscy są zadowoleni?
-
2015/03/22 13:13:19
@cpb
moim zdaniem między nieczepianiem się a zadowoleniem można dostrzec róznicę
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/03/22 13:30:44
@czado
pewnie, że można, ale w tej sytuacji, jeśli nikt nie za strzeżeń do pracy arbitra, to nie ma takiej różnicy :)
nie chcesz chyba zasugerować, że ktoś z Ruchu może nie być zadowolony z dobrej pracy sędziego, bo liczył na jego przychylność, a zabieg Osucha temu zapobiegł??
-
2015/03/22 14:04:09
@cpb
cytat: "pewnie, że można"
odp: skoro można to można. I tyle
-
Gość: gp, *.dynamic.chello.pl
2015/03/22 14:55:11
Tak, teraz Osuch na pewno powie, żę sędzia był obiektywny...
Cóż, przynajmniej udało się strzelić temu (poza)boiskowemu potentatowi bramkę.
Mam wrażenie że obie drużyny się utrzymają.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/03/22 14:57:31
I tak zbierają w tym Radzionkowie co parę lat trochę grosza i znanych nazwisk, awansują o parę lig, a potem kasa się kończy i brzdęk - z powrotem w dół.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/03/22 15:25:15
@czado
"cytat: "pewnie, że można"
odp: skoro można to można. I tyle"

jaja sobie robisz? to nie jest "i tyle", tylko najbeszczelniejsze wyrywanie z kontekstu :D
można, ale nie w sytuacji, gdy nie ma zastrzeżeń do pracy arbitra
no chyba że liczyło się na gwizdanie przychylne Ruchowi, wtedy rzeczywiście można nie być zadowolonym z dobrego, bezstronnego gwizdania. szkoda, że nie zaprzeczyłeś..
-
2015/03/22 15:36:39
@gp
cytat: "Mam wrażenie że obie drużyny się utrzymają."
Obie?! Kto miałby więc spaść?
@amw
mam wrażenie, że teraz w Radzionkowie dyscyplina budżetowa jest ściśle trzymana
@cpb
cytat: "jaja sobie robisz?"
odp: jaka wymiana zdań takie jaja
-
2015/03/22 16:16:44
Jak to kto?
choćby Cieńka Cracovia czy przereklamowanyyyy Tarasiewicz z Koroną grajacą anty-futbol czy słaby Piast czy też tragiczny Bełchatów?
Nie starczy tych "faworytów" do spadku?

Zawisza na tyle zyskał poczucie pewności i styl grania jakże skuteczny,że przy podziale będzie na równi z miejscem od 11 do 15 i z pewnościa się utrzyma - mając taką defensywę na wiosnę i łapiących formę Barisicia,Pawłowskiego czy kreatywną drugą linię
-
Gość: gp, *.dynamic.chello.pl
2015/03/22 20:15:40
@Czadoblog
Najsłabsza w tej chwili jest Cracovia, ale na spadek typuję Bełchatów i Łęczną, ewentualnie w miejsce tej drugiej Koronę, a mozę też Piasta, ale tego też bym nie chciał.
-
2015/03/23 17:26:42
"Nie mam pojęcia czy to było inteligentnie intencjonalne działanie Osucha czy raczej chlapnięcie."
Miałem Pana za bardziej kumatego....sam Pan sobie odpowiedział dlaczego prezes Zawiszy skierował taką prośbę a potem Pan się zastanawia czy to było chlapnięcie
Myślałem,że skoro tyle Pan już siedzi w sporcie to już pewne rzeczy będą dla Pana oczywiste...jednak się myliłem
-
2015/03/26 11:58:13
Bardzo ładnie Zawisza odrabia straty, jak tak dalej pójdzie to będzie to najciekawsza drużyna z Ekstraklasy. Ciekawie w sumie jest obserwować takich nieregularnych piłkarzy.
-
Gość: justynatg, 88.156.125.*
2015/03/27 08:52:50
Górnika nie typujecie? Przecież jak się nie utrzyma w ósemce wszystko jest możliwe a nawet bardzo realne . To co Górnik gra w obronie to koszmar a z przodu bramek nie ma strzelać komu... Górnik tak wysoko zakończył rok dzięki defensywie a obecnie ?