Blog > Komentarze do wpisu
Proponuję zakład o Ruch Chorzów

Śmiać mi się chce kiedy różni ludzie grzeją się, że Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała dziś Ruch Chorzów nakazem spłaty zaległego zadłużenia sprzed lat oraz półrocznym zakazem transferów za niespłacenie zobowiązań.

Śmiać mi się chce kiedy różni ludzie grzeją się, że tłumaczenie Ruchu jakoby to nie był jego dług świadczy o tym, iż to nie jest ten sam Ruch, który zdobył czternaście tytułów mistrzowskich.

To oczywiście bzdura. Idę o zakład, że Ruch tych pieniędzy nie zapłaci, w przerwie letniej zrobi sobie transfery* a wszelkie kary zostaną albo cofnięte albo nakaz ich cofnięcia wyda sąd.

Co do tożsamości Ruchu to na pewno jest jakieś osiemset tysięcy razy bardziej Ruchem niż choćby obecny Lech jest Lechem zdobywającym tytuły w latach 80. i 90. albo Polonia Wojciechowskiego - Polonią.

Wystarczy uzmysłowić sobie tylko jedno: czy Ruch gra na tej samej licencji na której grał za czasów kiedy rządziło nim stowarzyszenie? No właśnie... A czy obecny klub z Bułgarskiej gra na tej samej licencji na której grał zanim z ekstraklasy wycofała się Amica Wronki oraz czy Polonia Wojciechowskiego grała na tej samej licencji co przed wycofaniem się Groclinu Dyskobolii Grodzisk? Dostrzegacie różnicę? No właśnie...

Jeśli jest ktoś chętny do anonsowanego przeze mnie zakładu - zapraszam. Ze swej strony obiecuję ufundowanie (czy też pokrycie kosztów zakupu) półrocznego karnetu na mecze piłkarskie dowolnego klubu piłkarskiego w Polsce. Co do mojej wygranej - wybiorę z kim chcę założyć i czego żądam w zamian za wygraną po wpisaniu przez niego komentarza z uzasadnieniem dlaczego on chce się założyć. Kuriozalne czy też debilne powody - mile widziane.

Osobiście, z dobroci serca - z której Czadoblog jest przecież szeroko znany - szczerze odradzam jednak taki zakład. Lepiej nie wychylać się i siedzieć cichutko.

PS Omega aż zachłysnęła się własnym śmiechem.

PS1 Oferta ważna do końca tygodnia lub wyczerpania zapasów.

PS2 "Ta sytuacja kosztowała mnie kilka lat życia" - to tytuł ciekawego wywiadu Wojtka Todura z Marcinem Malinowskim. Kapitan Ruchu bardzo przeżył fakt, że spowodował karnego w meczu z Bełchatowem.

*chyba, że straci takie prawo z innego powodu.

czwartek, 19 marca 2015, pavelczado

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Rav, *.tktelekom.pl
2015/03/20 08:58:13
Właśnie takie sytuację powodują, że człowiek traci całą sympatię do "niebieskich". Oni wiecznie coś muszą spłacać, oni wiecznie mają jakieś zakazy transferowe, oni wiecznie nie mają stadionu tylko ostatni relikt PRL na Śląsku... Górnik opornie bo opornie buduje stadion, GieKSA jakoś też wygląda organizacyjnie, mam też nadzieje ze bytomska Polonia wróci szybko na należne jej miejsce. Tylko Chorzów straszy organizacyjnie i finansowo od lat... I ten cały bajzel gra w polskiej ekstraklasie i nawet próbował niedawno grać coś na tym skansenie w pucharach europejskich... Jezu nazareński!
-
2015/03/20 09:09:53
@all
cieszę się, że zwycięża w Was rozsądek.
@Rav
ale jaką sympatię? Przecież Ty darzysz wielką sympatią Górnika a poza Czadoblogiem niewielu jest ludzi, którzy darzą wielką sympatią jednocześnie oba te kluby:)
-
2015/03/20 09:45:08
Stowarzyszenie WKP musiało spłacić wszystkie zobowiązania "pzpn-owskie" żeby wydano zgodę na połączenie Lecha i Amiki.O ile się nie mylę licencja wydawana jest na rok,więc tylko w sezonie 06/07 Lech Poznań SA grał na licencji Amiki.Po roku wydano nową licencję.Licencja to nie jest legitymacja do której przybija się kolejne pieczątki:)Herb,barwy,nazwa,siedziba,pielęgnowanie tradycji,stojące obok siebie trofea,ludzie z wielu pokoleń Kolejorza - Panie Czado,nie sprawiaj Pan,żebym źle życzył sympatycznemu klubowi z Cichej.W całej piłkarskiej Polsce (również na Górnym Śląsku) są dziesiątki przykładów bankructw,fuzji,startów od nowa czy nawet gorszącego odżegnywania się od własnej historii w sporach z ZUS-em ("Ruch nie jest Ruchem" - to tak jakby emeryt odżegnywał się od samego siebie) a Pan się przyczepił do tego Lecha,z taką zajadłością,że już nie wiem czy chodzi tu może o klikalność czy o zwykłą zazdrość...BTW Znam tylko jeden przykład z historii polskiej piłki kiedy klub od samego powstania zachowuje kontynuacją prawną,z uwzględnieniem okresu wojennego - to Cracovia.
-
2015/03/20 10:09:48
@znawca.21
musi być coś jak skała. O co można się oprzeć. Tym właśnie jest licencja.

Co do Lecha:
a) proszę się zastanowić: po co Lech w sezonie - jak Pan pisze - 2006/07 grał na licencji Amiki a nie własnej i dlaczego nie wrócił po roku do własnej?
b) nie chodzi o klikalność. Czadoblogowi jako Czadoblogowi jest ona całkowicie obojętna. Jest mi bez różnicy ile ludzi wchodzi na mój blog, bo to nie jest projekt biznesowy;
c) nie chodzi zazdrość. Poznań to piękne miasto i wielu świetnych ludzi, których poznałem. Robi na mnie wielkie wrażenie. Atmosfera na stadionie i oddanie poznańskiemu klubowi też mogą robić wrażenie. Na miejscu fanów, którzy uważają obecny klub grający na Bułgarskiej za Lecha całkowicie olewałbym zdanie Czadobloga na ten temat. Tak jak Czadoblog olewa ich zdanie na ten temat. Przy takim założeniu całkiem przyjemnie daje się "współfunkcjonować:)"

Co do Górnego Śląska:
a) proszę zwrócić uwagę (można znaleźć to w archiwum Czadobloga) co sądzę o fuzjach i przejęciach mających miejsce na Górnym Śląsku. To się nazywa konsekwencja;

Co do Ruchu:
a) proszę nie pisać o chorzowskim klubie vel "sympatyczny". Sympatyczny to może być obiad u cioci Jadzi a nie 14-krotny mistrz Polski;
-
2015/03/20 10:55:57
@pavelczado

Odnoszę wrażenie,że szukał Pan interlokutora,żeby po raz n-ty pisać o licencji Lecha...

Nie uważam,żeby licencja była skałą,nie jest nawet dyktą o którą można się oprzeć,tym bardziej,że system licencyjny wchodził do naszej Ekstraklasy po roku 2000.Pierwsze propozycje współpracy czy połączenia klubów miały miejsce pod koniec lat 90-tych kiedy jeszcze nikt nie myślał o licencjach w Poznaniu i całej Polsce.
Skałą to jest właśnie m.in. oddanie dla Lecha dziesiątek tysięcy kibiców od dziesiątek lat a nie papierek,każdorazowo wydawany od kilkunastu lat,co sezon i tylko na jeden sezon.Licencja jest li tylko uprawnieniem (po spełnieniu przewidzianych regulaminem licencyjnym wymogów) do gry na danym szczeblu rozgrywkowym, o którą zgodnie z zawartym porozumieniem pomiędzy klubami,przed sezonem 2006/07 wystąpiła Amica i nie wystąpiło stowarzyszenie WKP. Po roku,tj. na sezon 2007/08 o licencję ubiegała się już spółka KKS Lech Poznań SA.

Jak rozumiem spełnienie wymogu licencyjnego,w postaci posiadania np. zadaszonych trybun,oświetlenia czy podgrzewanej murawy jest dla Pana skałą o którą można się oprzeć,podczas gdy odżegnywanie się od zaległości przed ZUS-em oraz byłymi pracownikami klubu (w tym piłkarzami i trenerami) już taką skałą nie jest.
-
2015/03/20 11:02:51
@znawca.21
jeśli odpowie mi Pan na pytanie "po co Lech w sezonie - jak Pan pisze - 2006/07 grał na licencji Amiki a nie własnej i dlaczego nie wrócił po roku do własnej?" - odniosę się do oddania dziesiątek tysięcy kibiców.
Co do tzw. "szukania interlokutora": zapewniam, że nie czyhałem z utęsknieniem na okazję żeby wspomnieć o licencji dla Lecha. Samo przypadkowo wpadło w trakcie klepania palcami w klawiaturę. Przypomniało mi się znienacka.
-
Gość: zoofilip, 84.246.251.*
2015/03/20 11:04:53
"musi być coś jak skała. O co można się oprzeć. Tym właśnie jest licencja. "

Panie redaktorze Czado, litości... Od kiedy ta 'skała' funkcjonuje, kiedy zostały wprowadzone licencje? Nawet nie chce mi się sprawdzać, ale zdaje się nieco póżniej niż kształtowały się skały.
Swoim starym sposobem sam ustala Pan kryteria prawdy absolutnej i się ich trzyma jak praw fizyki. Daj Pan spokój, proszę. Ruch tak samo dał dupy jak Lech i wiele innych klubów i takie są fakty.
-
Gość: ciekawy, *.mimuw.edu.pl
2015/03/20 11:13:48
I to jest ta slynna slaska mentalnosc, zrobic wszystko by swoich dlugow nie splacic.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/03/20 11:16:23
@czado
<<Na miejscu fanów, którzy uważają obecny klub grający na Bułgarskiej za Lecha całkowicie olewałbym zdanie Czadobloga na ten temat. Tak jak Czadoblog olewa ich zdanie na ten temat. Przy takim założeniu całkiem przyjemnie daje się "współfunkcjonować:)">>

o tym olewaniu z twojej strony świadczy przede wszystkim to, że kasujesz wpisy, gdzie nazwa sympatycznego klubu z Cichej jest pisana jako "Ruch" :DDD
-
2015/03/20 11:17:16
@zoofilip
Pan sądzi, że ja teraz przeżywam szok uzmysławiając sobie, że Ruch Eziego, Ruch Cieślika i Ruch Marxa nie grał na licencji?:)
Ruch niczego nie dał. Przypominam, że spłacił zobowiązania (Mariusz Klimek dał na to z prywatnej kieszeni) pod nadzorem - podkreślam - pod nadzorem PZPN. Z ciekawości pytam - bo nie wiem - a jak jest z zobowiązaniami Lecha, które pojawiły się za prezesury Radosława Majchrzaka kiedy Lech grał jeszcze na własnej licencji?
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/03/20 11:32:22
@czado
"proszę nie pisać o chorzowskim klubie vel "sympatyczny". Sympatyczny to może być obiad u cioci Jadzi a nie 14-krotny mistrz Polski"

czytelnikowi pewnie chodziło o "Ruch", a nie Ruch, ten pierwszy oczywiście nie ma żadnego mistrzostwa, więc określenie "sympatyczny" jak najbardziej na miejscu (tzn. jeśli ktoś uważa ten klub za sympatyczny) :DDD
-
Gość: zoofilip, 84.246.251.*
2015/03/20 11:44:23
z pierwszego akapitu wpisu:
"Śmiać mi się chce kiedy różni ludzie grzeją się, że Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała dziś Ruch Chorzów nakazem spłaty zaległego zadłużenia sprzed lat oraz półrocznym zakazem transferów za niespłacenie zobowiązań."

z komentarza p. Czado:
"Przypominam, że spłacił zobowiązania (Mariusz Klimek dał na to z prywatnej kieszeni) "

To ten "Ruch" spłacił, co winien był, czy nie spłacił?

-
Gość: zoofilip, 84.246.251.*
2015/03/20 11:53:20
Odnosząc się do reszty Pana odpowiedzi:
1. To Pan sądzi, że ja coś sądzę. Ja jedynie zwróciłem uwagę na absurdalność uznawania licencji za "skałę".
2. Co do Lecha i Majchrzaka - nie mam pojęcia i niewiele mnie to obchodzi. Zwrócę tylko uwagę, że osią dyskusji jest Ruch (a właściwie aktualnie "Ruch"), a Pan z uporem maniaka wraca do Lecha (czy też jak Pan woli "Lecha"), konsekwentnie - w swoim stylu - odwracając kota ogonem.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/03/20 13:04:10
@czado
bardzo ciekawie piszesz o tym jak to sympatyczny klub z Cichej spłacił swoje należności. piszesz ciekawie, ale jedną rzecz pomijasz (wierzę, że to oczywiście przypadek ;)). myślę, że warto w tym miejscu przytoczyć fragment oficjalnego komunikatu sympatycznego klubu z Cichej:"Należy przypomnieć, że Sportowa Spółka Akcyjna, która została utworzona w 2005 roku , w zamian za przejęcie sekcji piłki nożnej i prawo do dysponowania herbem Ruchu Chorzów spłaciła, pod kontrolą PZPN, wszystkie udokumentowane zobowiązania Stowarzyszenia".

dziękuję, dobranoc :DDD
-
2015/03/20 13:08:13
@afip
:D
a w którym roku SSA miała zostać utworzona? W 1920?!
@zoofilip, ciekawy, afip
zawsze z troską wysłucham co was trapi. Dziękuję za te wypowiedzi, przeczytałem je z zainteresowaniem. Czas jednak przejść do konkretów. Zachęcam do zawierania zakładów.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/03/20 13:22:34
@czado
"a w którym roku SSA miała zostać utworzona? W 1920?!"

nie rozumiem pytania.
nie zauważyłeś (wierzę, że przypadkowo ;)) najważniejszego w tym komunikacie, mianowicie: obecnie na Cichej ma siedzibę spółka, która powstała w 2005 r., której wasz ukochany klub sprzedał swój herb za marny, w rzeczywistości, hajs (zresztą, jakby dało się wycenić takie wartości jak klubowy herb). wartości takie jak klubowy barwy czy herb stanowią o tożsamości klubowej zdecydowanie bardziej niż licencje. jak widać Ruch nie cenił swoich podstawowych wartości zbyt wysoko. sprzedać 14 tytułów mistrza za kilka dużych baniek? smutne..
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/03/20 13:30:04
@czado
jesteś dumny z tego, że chcesz zakładać się o to, że twojemu klubowi uda się bez konsekwencji orżnąć byłych pracowników na kasę? dziwne wartości wyznajecie na GŚ.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/03/20 13:30:58
@czado
ostatni wpis dotyczył tego:"Czas jednak przejść do konkretów. Zachęcam do zawierania zakładów."
-
Gość: gp, *.inet-siec.pl
2015/03/20 13:43:57
Chętnie przyjmę zaszczyt założenia się z Czadoblogiem o karnet na Ruch, bo chciałbym, żeby Ruch zachował się honorowo i spłacił te pieniadze, a potem zrobił super transfery. W końcu Ruch to wyjątkowy klub i warto, aby potrafił się wznieść ponad polską piłkarską normę uciekania od zobowiązań, gdzie pieprz rośnie. W zasadzie to przewiduję, że będzie tak, jak chce autor, ale wolałbym, aby było tak, jak ja chcę. Chętnie narażę się na ryzyko porażki i wykonania, czego sobie Czadoblog życzy, jeżeli nie będzie to stanowiło realnego i bezpośredniego zagrożenia śmiercią lub trwałym i poważnym uszczerbkiem na zdrowiu :)
-
Gość: Kib, *.adsl.inetia.pl
2015/03/20 14:56:09
@afip32
W myśl tego co piszesz to wczorajsze urodziny nie miał Lech tylko Lutnia Dębiec. No chyba, że "Lech"-em jesteście od 1957 roku. Jeśli Ruch powstał w 2005, to na takiej samej zasadzie w 2006 roku powstała nowa Spółka Akcyjna na bazie Lecha i Amiki. I w tym sezonie graliście na licencji Amiki, nie Lecha. Boli Was to tak bardzo dlatego tak się irytujecie. Uderz w stół, a małe szczeniaki same zaczną szczekać, bo co im innego może zostać.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/03/20 15:13:31
@Kib
zapewniam, że nic mnie nie boli :)
w pełni się z Tobą zgadzam co do Lecha i "Lecha", ale czy sytuacja w Poznaniu ratuje 14 mistrzostw Polski opchniętych przez Ruch za obwarzanki?
-
Gość: vip, *.adsl.inetia.pl
2015/03/21 13:10:48
Panie Czado,proszę jeszcze wyjaśnić dlaczego Klimek nie spłacił Lenczyka i innych graczy?Czy oni nie pracowali-grali w Ruchu,a może pracowali w kiosku Ruchu?
-
2015/03/21 19:09:21
@gp
z kim się założę - ogłoszę 1 kwietnia. Na razie jako jedyny kandydat ma Pan stuprocentowe szanse:) Już wiem czego będę od Pana chciał
@vip
ale to pytanie raczej do PZPN, który wystawił Ruchowi glejt, że wszystko spłacone
-
Gość: Rav, *.tktelekom.pl
2015/03/21 19:21:49
Ale Paweł, przecież Ty w ogóle nie czytasz ze zrozumieniem: przecież ja od lat jestem także wielkim sympatykiem Ruchu z Pyrlandii! Och, ty głupi!
Człowieku, ja na stadionie Ruchu siedziałem już w 1992 roku! I nawet nas mile (mnie i Ojca) przyjęli miejscowi gdy pokapowali, ze my przyjezdne... Od razu mi się spodobało na Cichej. Jak widzisz nie przeszkadza to być wielkim kibicem legendarnego Górnika: a Ty Pawełku dworujesz sobie w najlepsze - patrzcie jaki ja jestem wyjątkowy bo lubię zarówno Ruch i Górnik. Przestań, bo jesteś smieszny!
Sympatia sympatią (Chorzów zawdzięcza Fornalika ... Rawiczowi!), wspaniały klub, wielka tradycja, legendy (Wilimowski, Cieślik i wielu innych), ale nie sposób zauważyć ze ten klub od 2012 wyraznie stanął w miejscu, ba On się wprost cofa! I tu nie chodzi tyle o poziom sportowy, a organizacyjny. Najbardziej wkur... mnie ten skansen/stadion: nie mogę wprost pojąć aby w mieście 14-krotnego mistrza Polski (sic!) nie stał nowoczesny stadion na 20 tysięcy ludzi! I ten problem wraca jak bumerang od lat. Czy to można sobie wyobrazić w Anglii czy Niemczech: klub ma najwięcej tytułów w kraju (plus rywal po sąsiedzku) i gra na najbardziej dziadowskim stadionie w całej lidze? Jezu! Wyjście powinni wszyscy na głowie stanąć żeby tak zasłużona firma grała na jakimś rasowym stadionie!
Co do mojego wyboru Górnika: sorry, są takie legendy, które biją na łeb inne legendy! Trochę bojowo, ale tutaj w Pyrlandii wszyscy są już "w gazie": Ś.P. CWKS...
-
2015/03/21 19:24:21
@Rav
:)
-
2015/03/23 15:05:59
Ruch nie jest tym samym Ruchem, to nie ich długi... Ha, no nieźle nieźle. Nieźle sobie to wykombinowali. Coś w rodzaju: "Co złego to nie my". Ale nie jestem taki pewien, że jeżeli nie zapłacą to zostanie im to zapomniane. Moim zdaniem jednak konsekwencje zostaną wyciągnięte, transferów nie będzie i może nawet jakaś grubsza kara się trafi. Tak przynajmniej być powinno.
-
2015/04/03 16:43:48
@gp
serdecznie przepraszam za zwłokę. Podróż, która normalnie trwa trzy godziny, trwała nie z mojej winy dwa dni. Zakładamy się! Co oferuję napisałem. Proszę wymyślić własną ofertę:)
pozdrowienia:)
-
Gość: gp, *.dynamic.chello.pl
2015/06/13 15:15:37
www.90minut.pl/news/251/news2519906-NKO-PZPN-oddalila-odwolanie-Ruchu-ws-splaty-zaleglych-zobowiazan.html

Nie wiem, czy nie przysługuje jeszcze Ruchowi skarga do sądu.
Szkoda, że trochę zapomniałem o zakładzie i nie napisałem, co oferuję... :(
A mogłem wygrać...