Blog > Komentarze do wpisu
Peru, Peru, Peru. Albo Kamerun

Super wiadomość!

Jeśli modernizacja Stadionu Śląskiego będzie przebiegać zgodnie z planem, a reprezentacja Polski wygra eliminacje mistrzostw świata jest szansa, że biało-czerwoni wkrótce zagrają w Chorzowie mecz towarzyski. Jeszcze w tym roku!

Jak dowiedział się Czadoblog chodzi o termin, w którym rozgrywane będą baraże o grę na mundialu (9-11 listopada lub 12-14 listopada). Jeśli Polska wygra eliminacje nie będzie musiała w nich brać udziału. Trener Adam Nawałka chciałby wtedy ten termin wykorzystać. W grę wchodziłaby rywalizacja z drużyną spoza Europy. Mogłaby to być reprezentacja Peru, ewentualnie któraś z drużyn afrykańskich, prawdopodobnie Kamerun. Przypomina Wam się Espana'82?:)

Dziś był na Śląsku Janusz Basałaj, szef departamentu ds. mediów i komunikacji w PZPN. - Rzeczywiście, powstał taki pomysł. Oczywiście, gdyby wszystko poszło jak należy, Śląski musiałby zdążyć z modernizacją. Dobrze byłoby gdyby wcześniej odbył się tam jakiś mecz piłkarski żeby sprawdzić czy wszystko spełnia odpowiedni poziom. Śląski to ważny stadion dla polskiej piłki, sam byłem w Chorzowie na wielu pamiętnych meczach Polski. Pierwszy raz na meczu z Portugalią w 1977 roku - powiedział mi Janusz Basałaj, którego złapałem w pociągu z Katowic do Warszawy.

wtorek, 07 marca 2017, pavelczado

Polecane wpisy

  • To była przyjemność

    W najbliższy wtorek Stadion Śląski ostatecznie wraca do świata żywych. Po dziewięciu latach znowu odbędzie się w tym miejscu mecz międzypaństwowy. Jak wiadomo

  • Co Ruch i GieKSa mogą wspólnie osiągnąć

    Czy na mecz piłkarski na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy może przyjść 50 tysięcy ludzi? Teoretycznie może. Może warto powalczyć o takie osiągnięcie u nas, na G

  • Stadion Śląski. Potęga. Elegancja. Przyszłość

    Byłem wczoraj rano na Stadionie Śląskim i do tej pory trzyma mnie to wrażenie: jestem autentycznie zachwycony. Bardzo podobała mi się reakcja moich rodziców, kt

Komentarze
2017/03/08 05:47:53
Finał Pucharu Polski powinien być rozgrywany naprzemiennie w Chorzowie i Warszawie.
-
2017/03/08 11:31:19
Mecz z Peru pamiętam jak dziś. Wrył mi się w pamięć do końca życia :)
-
Gość: JanGliwice, *.jotanet.pl
2017/03/11 00:34:22
Bzdura. Z tego stadionu nic nie będzie. Nigdy. Trybuny oddalone od boiska o całe hektary, nic nie widać. Przebudowa nic nie dała. Pierwsza betonowa trybuna, która była dostępna jeszcze przed zamknięciem stadionu jest taka sama. Mam nadzieje, że już nigdy żaden mecz reprezentacji Polski nie odbędzie sie na tym stadionie, nawet towarzyski.
-
2017/03/12 19:46:50
@JanGliwice
1. Po co tak kategorycznie brzmiący wpis? Faktem pozostaje, że Śląski nie jest tak kameralny, jak dajmy na to stadioniki w Gliwicach, czy Niecieczy, ale po co pisać od razu ŻADEN, NIC i NIGDY.

2. Polecam za to przyjrzenie się The London Stadium (WHU) i Stadionowi Olimpijskiemu w Berlinie (Hetha). Tam (w obu przypadkach) boisko oddalone jest od trybun również o całe hektary, ale nikt specjalnie z tego powodu nie marudzi.

3. Nie wiem też dlaczego żaden mecz reprezentacji nie miałby już być rozegrany na Śląskim. Betonowa trybuna i nie najlepsza widoczność to argumenty niewielkiego kalibru. Już lepsze mają w Londynie i w Berlinie. Na meczach WHU doszło przecież do bijatyki w tym sezonie, a stadion w Berlinie był przecież oczkiem w głowie pewnego Adolfa. 'Show Must Go Ooooonn, go on, go on, go on' - śpiewał Freddie M. i spółka. Miał rację.
-
Gość: Lukasz, *.static.ip.netia.com.pl
2017/03/15 09:52:18
"Jeśli modernizacja Stadionu Śląskiego będzie przebiegać zgodnie z planem"

Tu jest pies pogrzebany.
-
2017/03/17 22:59:50
@Lukasz
Głęboko wierzę, że nie
-
Gość: Zabrzanin, *.static.ip.netia.com.pl
2017/03/29 14:34:01
,,Jeżeli modernizacja będzie przebiegała zgodnie z planem,,. Zgodnie z... prawem. Dodam tak mimochodem tylko... A swoją drogą... Ech... Łza się w oku kręci na wspomnienia, czego to człowiek tam nie przeżył na przestrzeni ostatnich... 50 lat !!!!
-
2017/04/04 17:53:15
Ani Włochy, ani Peru, tylko Polska i Kamerun? ;-)