Blog > Komentarze do wpisu
A co Ty zrobiłeś dla Ruchu?

Ruch Chorzów przeżywa jeden z najtrudniejszych momentów w historii. Obecnie nie jest możliwe żeby styl gry drużyny i jej wyniki olśniewały.

Pytacie czasami jaka jest różnica między futbolem obcym a naszym. Wydaje mi się, że największa różnica ze wszystkich jest taka, że tam (w Niemczech albo Anglii) przychodzi się na własną drużynę. U nas często przychodzi się przede wszystkim na obcą...

Trafia się doskonała okazja żeby okazać Ruchowi wsparcie. Dziś o godzinie 19 niebiescy grają u siebie z Chrobrym Głogów w Pucharze Polski. To pierwszy mecz chorzowian na własnym stadionie, który można zobaczyć na własne oczy.

Ruch to jeden z symboli Śląska. Nie tylko piłkarskich - uważam, że w ogóle. Prawda jest taka, że to Wy, kibice, możecie raz za razem udowadniać, że to symbol ciągle żywy. Nie ma nic piękniejszego niż wsparcie dla klubu w trudnych dla niego momentach. Udowadniają to fani Widzewa i Górnika. To dzięki gromadnemu zainteresowaniu tamte kluby mają szanse wyjść na prostą.

Ruch też zasługuje żeby wyjść na prostą. Ale bez Was to może nie być możliwe.

A wystarczy tylko, że przyjdziecie. A potem znów przyjdziecie. I znów... Bez marudzenia na styl i wyniki. Bo jeśli będziecie regularnie i gromadnie przychodzić wreszcie nadejdzie czas, że będziecie mogli pomarudzić.

Swoją drogą - czy to nie wspaniały moment żeby zacząć kibicowską przygodę?  Wydaje mi się, że jeśli ktoś nie jest kibicem a jego przygoda z piłką może rozpocząć się od takiego spotkania jak Ruchu z Chrobrym - w przyszłości mógłby się tym szczycić...

Nie jest sztuką zacząć być kibicem Barcelony kiedy ta wygrywa Ligę Mistrzów. Nie chodzi oczywiście o to żeby się katować. Chodzi o wsparcie. Bo tylko zaciskając zęby teraz jest szansa, że kiedyś będzie lepiej.  

Nie pytaj więc co Ruch zrobił dla Ciebie. Spytaj raczej co Ty możesz zrobić dla Ruchu. 

PS Nie muszę pisać co na ten temat sądzi Omega.

 

wtorek, 08 sierpnia 2017, pavelczado

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: gp, *.inet-siec.pl
2017/08/11 07:36:29
Idea słuszna pod warunkiem, ze skończy się kibolstwo, pozdrowienia do więzienia i rasistowskie odzywki. Dlatego przestałem chodzić na Ruch. Z tego rodzaju ludźmi nie chcę mieć nic wspólnego.
-
2017/08/11 08:08:02
@gp
Potrafię zrozumieć Pana nastawienie. Ale tak naprawdę, to na stadion Ruchu przychodziło się na Cieślika, Warzychę, Piecha, czy Surmę, a nie rasistów i bandytów. Samą swoją obecnością na stadionie piłkarskim dałby Pan przecież odpór tego typu wynaturzeniom.
-
2017/08/11 10:00:05
Zapraszam do zabawy w fantasy premier league.
Liga Head to Head: 2076618-493279
-
Gość: Ksgpiekary, *.dyn.telefonica.de
2017/08/13 12:36:37
Ten na bank juz cos zrobił haha..."Gość To jo *.centertel.pl 12.08.2017
O Gajdzickim coś będzie ?"
-
Gość: gp, *.dynamic.chello.pl
2017/08/13 22:53:49
@zielononam
Problem w tym, że muszę takich tekstów słuchać, w dodatku mam do wyboru półtora sektora z jako taką widocznością, bo z drugiej strony musiałbym siedzieć za flagami bandytów, którzy za aprobatą zarządu rządzą całą trybuną, i krzyczeć to co oni pod rygorem dostania w ryj.
Za stary na to jestem.
-
2017/08/15 13:17:20
@gp
Pełne zrozumienie... niech żywi nie tracą nadziei :)