Blog > Komentarze do wpisu
Narośl

Sytuacje kiedy kibice zapominają, że w relacji klub-piłka-fani oni sami są jedynie dopełnieniem a nie podmiotem zawsze w końcu obraca się przeciwko nim. Dowodem na to jest choćby ostatni mecz GKS-u Katowice z Ruchem Chorzów.

Zawsze lubię prztyczki kibicowskie, takie przy których można się uśmiechnąć i je docenić. Tak było choćby w pierwszej połowie na Bukowej kiedy miejscowi fani wywiesili na blaszoku wielką fanę z hasłem „1964>1920”. Nie było to wulgarne, nikogo treścią nie obrażało. Dla mnie klasa.

W drugiej połowie wyszło jednak niestety wszystko, co uważam w kibicowaniu w naszym kraju za najgorsze. To otóż, że część fanów ma „tam, właśnie tam*” wszystko i wszystkich poza sobą.Już pod koniec meczu, kiedy GKS Katowic podjął szaleńczy wysiłek próbując wyrównać i już chwytał Ruch Chorzów (przy okazji: gratulacje za grę, trudno sobie wyobrazić, że będąc w takiej formie niebiescy mogliby spaść) za gardło - na przeszkodzie stanęli mu jego fani.

Jak to możliwe? To proste: w najgorszym momencie odpalili na stadionie racowisko. Przez efekty pirotechniczne na boisku mało co było widać, więc sędzia zarządził kilkuminutową przerwę w grze. To z kolei sprawiło, że piłkarze Ruchu, których obrona była coraz bardziej desperacka i kurczowa mogli sobie odsapnąć. To z kolei sprawiło, że chorzowianie zdołali dociągnąć satysfakcjonujący wynik do końca, co nie zawsze przecież w tym sezonie im się udawało. 

Problem, moim zdaniem, polega na tym, że dla niektórych fanów GKS-u sztubacka uciecha z numeru, jaki wykręcili na trybunach ważniejsza była niż to, co robiła ich drużyna na boisku, Że pokrzyżowali szyki piłkarzom? Mają to w...*. Niektórzy z nich naprawdę [sic!] wierzą, że GieKSa „to my, a nie wy”, tak bardzo są zakochani w sobie.

Uważam, że GKS Katowice to drużyna, która ciągle może bić się w tym sezonie o awans. Fakt - jest obecnie z tyłu tabeli, fakt - wiele razy w tym sezonie zdążyła już rozczarować. Ale kiedy przeanalizuje się ich możliwości i potencjał trudno jednak dojść do innych wniosków. Dlatego z przykrością ogląda się takie obrazki jakie miałem okazję zobaczyć w niedzielę wieczorem. Pod szatnią gospodarzy, przy stanie 0:2, jakiś oszołom już w przerwie wołał z wściekłością „wy k..., co wy robicie, mamy was na oku!”.

W obecnym czasach trudno zbudować silną drużynę opartą jedynie na wychowankach zapatrzonych we własny klub od dziecka. Buduje się ją raczej na piłkarzach sprowadzanych skądinąd. Na takich, którzy wiedzą, że w klubie zapewni im się rozwój. Są oni ważnym (czy wręcz dominującym) elementem każdej drużyny klubowej na świecie. Chodzi więc o to żeby piłkarze, których chciałaby sprowadzić GieKSa nie kręcili nosem, że kiedy przyjdzie przegrać będą musieli wysłuchiwać obelg. No i przede wszystkim żeby publika nie przeszkadzała im wygrywać.

Dlatego właśnie narośl, która wyrosła, Górniczemu Klubowi Sportowemu „Katowice” w tym nie pomaga. 

* Niech każdy z uczestników racowiska sam sobie objaśni, gdzie znajduje się to „tam”. I z ręką na sercu powie, że tak nie jest.

poniedziałek, 23 października 2017, pavelczado

Polecane wpisy

  • Ostatnio na Bukowej poczułem coś pierwszy raz od lat

    Na meczach GKS-u Katowice w obecnym sezonie czuję coś dziwnego. Ostatni raz czułem to tam wiele lat temu. Stwierdzenie, że im człowiek starszy, tym więk

  • Futbol a miłość życia

    Wielokrotnie przekonywałem się, że nie mam pamięci do drogi i do miejsc, w których zostawiam samochód, ale mam z kolei dobrą pamięć do dat i wręcz fantastyczną

  • Uważam, że góra GieKSy powinna zostać

    Prezydent Katowic ogłosił dziś , że prezes Wojciech Cygan i wiceprezes Marcin Janicki złożyli rezygnację. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że ta rezygnacja nie zos

Komentarze
Gość: Rav ravicki, *.easy-com.pl
2017/10/23 17:29:14
Cały Paweł... Żeby chłop z mojej ulubionej "GW" był tak głupi to smutne... Redaktor jak zwykle nie rozumie, ze te własnie rozkoszne dla niego "prztyczki' w rodzaju 1964 vs 1920 są zawsze preludium do kolejnych zdarzeń. Dają niejako "przyzwolenie" do kolejnych działań. No bo skoro można wywiesić flagę mimo wszystko drażniącą "niebieskich" to za chwile można by przecież spróbować rzucić racą czy kamieniem w kibiców Ruchu... To przecież też "prztyczek" tyle taki trochę mocniejszy... To jest własnie arcy polskie - miast skupić się na dopingu własnej ekipy - próba pokazania swojej wyższości nad rywalem - także na trybunach...
Gdybyś miał chłopie charakter i był tzw. "bojowym" dziennikarzem, to na następny raz przekonałbyś działaczy GieKSy by nie wpuszczano ludzi z podobnymi fanami, racami i innymi gównami: nawet za cenę bojkotu meczów przez kibiców, innych błazeństw, itd... No ale na to trzeba by mieć trochę charakteru...
Chwała Bogu ze nigdy do podobnych rzeczy nie zniżyli się kibice wielkiego i dumnego Everton FC... W chwili, gdy na boisku zasuwa - najsłynniejsza po Lechu Poznań i Górniku Zabrze - drużyna świata - próba okazania swej wyższości nad kibicami rywala... IDIOTYCZNE!
-
2017/10/23 17:58:47
Ani słowa o spaleniu szali rywala na płocie pod Blaszokiem ... szkoda :-(
-
Gość: , *.centertel.pl
2017/10/23 18:08:34
Oj tam. Wiadomo było, że race będą. To są derby. Moment odpalenia niefortunny ale tak bywa. Równie dobrze, przy innym układzie meczu, to mogło pomóc Gieksie. W momencie kiedy race były wniesione, moment odpalenia ustalony, niemożliwym było zatrzymanie tego. Jakby znali przyszłość toby odpalali w pierwszej połowie :)
Same derby na plus dla lepszych :)
P.S.
44
-
Gość: dred to kołtun, *.dynamic.chello.pl
2017/10/23 19:55:47
"Górniczemu Klubowi Sportowemu Katowice w tym nie pomaga."
?????? Nie ma takiego klubu!!!!
Jest GieKsa -dziurosyny!!! Największe szambo piłki polskiej. Skorumpowany klub który powinien zostać zdelegalizowany podobnie jak Syny Carycy z Zabrza
Tchórze ,paralitycy ! Ustawa dekomunizacyjna powinna objąć właśnie te dwa przeklęte kluby systemu!!!
Precz z komuną Precz a czerwonymi GieKsa i stalinowskim przeklętym klubie Górnik Zabrze założonym dla komunistów !!!.
Myśłałem ,że posta się Pan dziennikarz choć raz obiektywnie. Tym razem znów zaszumiało czerwoną flagą z sierpem i młotem

Precz z komuną. Precz a klunami systemu zbrodni i zdrady!!!!!!
P.S.
A teraz czas na komendę strzelić "z ucha" Jaśnie Panie CZ.
P.S.2
"44"
P.S. 3
Wiela mocie majstrów tchórze ???

-
Gość: dred to kołtun, *.dynamic.chello.pl
2017/10/23 20:00:04
I jeszcze jedno:-) Czekamy na wiosnę.

Urządzimy wam piekło czerwone ścierwa!!!

P.S.
No teraz Panie CZ. możesz Pan śmiało iść na "pały" i strzelić z uszka.
44
-
Gość: bronek, 83.137.1.*
2017/10/23 20:25:57
"1964>1920 - dla mnie klasa" ?!?
Panie redaktorze to żadna klasa chwalić się prawie o półwieku uboższą historią i tradycją.
Ponadto różnica lat, czyli 44 to liczba o której kibice Gieksy powinni jak najszybciej zapomnieć, a nie jeszcze o niej przypominać. Przecież tu chodzi o jedną z ich największych kibicowskich porażek względem fanów Ruchu Chorzów, czyli 44 flagi jakie stracili na rzec lokalnego przeciwnika.
Ultrasi, którzy stworzyli tę oprawę, chyba nie mają wcale mózgów lub IQ na poziomie <44 :)
-
Gość: hans33, *.e-sbl.net
2017/10/23 21:36:59
"Naroślą' można nazwać także 4 osoby komentujące Twój felieton.
Chełpienie się ordynarną kradzieżą fan - masakra. Cóż, takich dożyliśmy czasów, że kto ma "większy pysk" ten jest lepszy, jad leje się strumieniami.
Ruch wygrał bo był wczoraj lepiej grał w piłkę, tyle w temacie. Gratulacje dla niebieskich, mam nadzieję, że na wiosnę w Chorzowie GKS się zrewanżuje.
-
Gość: 787, *.dynamic.chello.pl
2017/10/23 22:09:18
Odnosząc się do dwutygodniowych przygotowań kibiców gieksy do meczu, można to skwitować parafrazą tekstu z jednej z komedii Olafa Lubaszenki: "Chcieliście wy*ebać Ruch, a to Ruch je*ie was."
-
2017/10/23 22:44:15
Panie Pawle,
wiem, że nie codziennie jesteśmy Kolumbami, (o niejakim Leifie Erikssonie już nie wspominając)... ale... Ameryki Pan tym tekstem niestety nie odkrył.
-
Gość: dred to kołtun, *.dynamic.chello.pl
2017/10/24 10:47:45
@hans33
Maul halten :-)