Blog > Komentarze do wpisu
Stadion Śląski. Potęga. Elegancja. Przyszłość

Byłem wczoraj rano na Stadionie Śląskim i do tej pory trzyma mnie to wrażenie: jestem autentycznie zachwycony.

Bardzo podobała mi się reakcja moich rodziców, którzy na co dzień nie bywają w takich miejscach jak stadion: byli autentycznie zachwyceni.

Przyglądałem się jak tłumy ludzi reagują na ten obiekt i mam całkowitą pewność: modernizacja naszego Śląskiego była doskonałym pomysłem. To znowu będzie kluczowy obiekt dla polskiego futbolu, polskiej lekkoatletyki i polskiego żużla.

Będzie to również najważniejsza arena w Polsce jeśli chodzi o wielkie wydarzenia muzyczne (słyszałem już potwierdzenia ludzi, którzy interesują się tym bardziej niż ja, zwłaszcza kiedy porównują warunki do takich imprez na Stadionie Narodowym w Warszawie  - który co trzeba w tym miejscu zaznaczyć również jest wspaniały). 

Jestem szczęśliwy, że doczekałem tej chwili. Stadion będzie miał we mnie wiernego kibica i uczestnika wielkich wydarzeń, które niewątpliwie będą tam miały miejsce.

Dziękuję wszystkim, którzy spowodowali, że ten dzień wreszcie nadszedł. Potęga. Elegancja. Przyszłość.

Nie ma sensu dodawać niczego więcej. 

poniedziałek, 02 października 2017, pavelczado

Polecane wpisy

  • To była przyjemność

    W najbliższy wtorek Stadion Śląski ostatecznie wraca do świata żywych. Po dziewięciu latach znowu odbędzie się w tym miejscu mecz międzypaństwowy. Jak wiadomo

  • Co Ruch i GieKSa mogą wspólnie osiągnąć

    Czy na mecz piłkarski na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy może przyjść 50 tysięcy ludzi? Teoretycznie może. Może warto powalczyć o takie osiągnięcie u nas, na G

  • Jak zostałem Dariuszem Szpakowskim

    Na stadionie Górnika Zabrze odbyła się wczoraj premiera mojej książki o tym klubie. Przybyło wielu wspaniałych gości, ciągle jestem tym faktem wręcz onieśmielon

Komentarze
2017/10/02 16:41:14
Byłem także na otwarciu SŚ.Potwierdzam zapiera dech w płucach.Teraz czekam aby zapełni się do ostatniego miejsca.
-
Gość: artart, 95.222.24.*
2017/10/03 04:21:29
Moim zdaniem nie byłoby bez sensu dodać jeszcze, że modernizacja trwała 25 lat i kosztowała 650 milionów złotych.
-
Gość: lukasz, *.static.ip.netia.com.pl
2017/10/03 10:18:05
"modernizacja naszego Śląskiego była doskonałym pomysłem"

Panie Pawle, z ekonomicznego punktu widzenia, to był najgorszy pomysł, jaki tylko mógł urodzić się w głowach ludzi odpowiedzialnych za ten projekt. Fakt, napisałem tu kiedyś, że, jak tak dalej pójdzie, to koszt stadionu Śląskiego dobije do miliarda złotych. Nie udało się i "chwała" za to. Natomiast nie wydaje mi się, aby Pana "autentyczny zachwyt" był wart ponad 700 milionów. O czasie modernizacji, z grzeczności, nic nie napiszę. Myślę, że większość mieszkańców województwa Śląskiego ma podobne zdanie.

Dlatego życzę, aby za zarządzenie stadionem wzięli się ludzie bardziej kompetentni od tych, którzy go modernizowali. Coś jednak czuję, że dla polskiego futbolu nie będzie już to tak kluczowy obiekt, jakim Śląski był kiedyś. To już tylko jeden z wielu dobrych stadionów w Polsce.
-
Gość: blazej.dawidowicz, *.my-it-solutions.net
2017/10/03 11:52:27
Panie Pawle,
byłem na Narodowym na dwóch koncertach muzycznych i niestety akustyka pozostawia bardzo dużo do życzenia. Ciekawe jak to będzie na Śląskim.
Natomiast tekst, że Chorzów znów będzie najważniejszym piłkarskim stadionem... No cóż, mecze o punkty na pewno będą w Warszawie. Śląskiemu życzę więc meczów Ligi Narodów.
-
2017/10/03 11:55:20
Propaganda vs informacja.

http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/reprezentacja-polski,reprezentacja-polski-na-razie-nie-zagra-na-stadionie-slaskim,artykul,818577,1,291.html?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=profil

Tyle w temacie panie politruku.
-
Gość: AndrewZielony, *.117.139.186.static.3s.pl
2017/10/03 14:47:54
pan Boniek może się zarzekać ale nie może przejść obojętnie obok tej nowej areny, w sercu 2 milionowej aglomeracji
chętnie zobaczę na nim lekkoatletów oraz żużlowców,
bardzo się cieszę że arena na koncerty będzie bliżej Nas co koszta i tak drogich koncertów pomniejsza o koszta transportu i zakwaterowania w Warszawie, Gdańsku czy Poznaniu
a może doczekamy się meczów pucharowych śląskich drużyn ? GieKSa, Ruch i Górnik-byłem na meczach pomimo miłości do Zielonych, więc być może doczekamy się powtórki
-
Gość: alan11, *.sokola.pl
2017/10/04 18:39:30
Pewne info mecze Gornika Zabrze w Lidze Mistrzow beda na Stadionie Slaskim !!!!
-
2017/10/05 08:21:23
Też byłem, i gdybym miał jednym słowem określić odczucia, powiedziałbym - ulga. Ulżyło mi, że to wszystko już za nami, że dach zimą nie spadł, że toalety działają i telebimy nadają obraz w dobrej jakości. Zostałem, by obejrzeć mecz. Oglądałem z sześciu miejsc: za bramką góra/dół, na wysokości połowy boiska góra/dół i na wysokości chorągiewki rzutu rożnego, także na trybunie górnej i dolnej. Nie jest źle. Oczywiście widoczność nie jest tak dobra jak na stadionach, gdzie trybuny są przy liniach autowych, ale gadanie o lornetkach to przesada. Trybuny są wystarczająco strome, szczególnie górne, dobrze się ogląda grę na boisku, a nie należę do osób, które mógłby o sobie powiedzieć, że mają orli wzrok. Zadaszenie i żywe, prawie jednolite kolory sprawiają, że stadion jest teraz miejscem dużo przytulniejszym niż był, wszystko wydaje się bliższe. Nie zmieniam zdania - uważam, że pieniądze można było wydać lepiej, ale jest już po ptokach. Pozostaję pesymistą jeśli idzie o wykorzystanie stadionu w przyszłości jednak przyznaję: wygląda dobrze, lekko, rzeczywiście jest w tym elegancja, i w swojej klasie, jako stadion z bieżnią, na pewno w Europie lokuje się w czołówce.
-
Gość: gp, *.dynamic.chello.pl
2017/10/09 19:18:36
Tez byłem na otwarciu i też mi się stadion podoba. Nie rozumiem, dlaczego żaden z listopadowych sparingów kadry nie będzie u nas, wyjaśnia to tylko nienawiść Bońka do Sląska. Gadanie o remoncie od 93 to bzdury, których nie da się słuchać, jak ktoś nie wie, że stary stadion w 2010 całkowicie wyburzono, to nie powinien w ogóle pisać o tym stadionie. No ale w Przekręcie to taka tradycja. O tym, że te 650 mln to 3 razy mniej, niż warszawski, to oczywiście nigdy nie napiszą. O tym, że na byle meczu młodzieżówki było 30 tys. ludzi - też nie, no bo po co, jeszcze by się okazało, że jednak można grać...
A ogląda się tak, samo jak gdzie indziej. Jak siedzisz na dole, to nie ma takiego stadionu, żeby było wszystko widać.
-
Gość: blazej.dawidowicz, *.my-it-solutions.net
2017/10/10 08:50:34
Panie gp, mam nadzieję, że jest pan trollem, bo żaden dorosły człowiek by nie pisał bzdur o rzekomej nienawiści Bońska do Śląska. Zacytuję: "wciąż trwają prace remontowo-wykończeniowe m.in. w strefach mediów, VIP, zawodników, na drogach dojścia do sektorów, parkingach i najbliższym otoczeniu obiektu.

W wielu miejscach (sala konferencyjna, loże, strefa zawodników i kioski gastronomiczne) brakuje podstawowego wyposażenia. W szatniach nie było mebli, trwały prace porządkowe na drogach dojścia do szatni oraz w strefie parkowania autokarów drużyn. Nie było nawet ławek rezerwowych, kioski gastronomiczne dla publiczności były puste, bez żadnego wyposażenia.

Nie było także wiadomo, które firmy będą odpowiadały za obsługę gastronomiczną kibiców. Nie wybrano firmy zapewniającej catering dla VIP, serwisu technicznego, agencji ochrony, służb medycznych oraz serwisu sprzątającego."
-
Gość: gp, *.inet-siec.pl
2017/10/10 16:23:10
Jasne, w szatniach nie bylo mebli. To ciekawe, gdzie się rozbierali uczestnicy meczu młodzieżówki z Białorusią...
Może tak było pół roku temu.
Teraz wszystko co potrzeba jest gotowe, bo inaczej żadne służby nie dopuściłyby do użytku. Byłem, widziałem.
-
Gość: blazej.dawidowicz, *.my-it-solutions.net
2017/10/11 14:29:03
Nie będę się kłócił, teoria z warszawskim spiskiem przeciwko Śląskowi na pewno jest bardziej prawdopodobna :) PZPN nie robi nic innego tylko knuje jak tu wam dopiec.