Blog > Komentarze do wpisu
Strażak

Byłem w miejscu gdzie piaski mówią "dobranoc". Prawie dokładnie w tym samym czasie kiedy Polska wywalczyła awans na mundial w meczu z Czarnogórą o ten sam awans walczył Egipt.

Nigdy dotąd czegoś takiego nie widziałem. Nie wiem czy polska telewizja pokazywała jakieś fragmenty. Egipcjanie bardzo męczyli się z Kongijczykami, bez sensu grali górne piłki, rywale są skoczni i świetnie zbudowani. Kiedy jednak po godzinie gry Mohamed Salah (tamtejszy Lewandowski) sprytnie przerzucił piłkę nad bramkarzem Egipt odleciał. Przyleciał kiedy pięć minut przed końcem goście przeprowadzili nieoczekiwaną kontrę i wyrównali po cudownym strzale z woleja. W oczach starszych ode mnie mężczyzn widziałem łzy. Sędzia doliczył jednak pięć minut i pod sam koniec doliczonego czasu podyktował karnego dla gospodarzy. Egipt znów odleciał. Trybuny szalały. Nie tylko mężczyźni, także mnóstwo kobiet - wcale nie zakwefionych. Salah zdobył decydującą bramkę i po tym co działo się dalej można by uznać, że w historii Egiptu znaczy tyle co Chufu, Chafre i Menkaure.

Reakcja publiczności była nieporównywalna z tym co dzieje się na meczach w Europie. Przy pierwszym golu Salaha wbiegło na murawę mnóstwo ludzi, którzy nie powinni tam być. Choćby... strażak (taki jakby go prosto od pożaru odciągnęli), który wbiegł żeby poklepać Saleha po policzku. A po drugiej bramce kiedy Salah bił z wdzięcznością czołem o murawę obok niego bili czołem również fotoreporterzy... Żeby było jasne: potem sędzia zarządził kontynuowanie gry.

- Może spotkamy się w jednej grupie? - zapytałem po spotkaniu jednego z autochtonów. - No to uważajcie - odparł ze śmiechem.

PS Po powrocie dowiedziałem się ze zdumieniem, że na meczu młodzieżówki z rówieśnikami z Białorusi na Stadionie Śląskim było prawie 30 tysięcy ludzi.

Halo, tu kosmos! Zapraszamy!

wtorek, 10 października 2017, pavelczado

Polecane wpisy

  • Pazerność prowadzi do wypaczeń

    FIFA zdecydowała, że od 2026 roku w finałach piłkarskich mistrzostw świata zagra 48 drużyn. Po "reformie" turnieju uczestnicy zostaną w pierwszej rundzie podzie

  • List do Michała Pola

    Kiedy zżymałem się w poprzednim wpisie na niesprawiedliwy system Ligi Mistrzów Michał Pol, naczelny "Przeglądu Sportowego" odpisał mi na tweeterze: "mamy niesp

  • Na barykady! Niech bunt wybucha!

    Okazuje się, że nie tylko wielkie kluby, ale też sama UEFA chce odwrotu od słusznych reform w Lidze Mistrzów . Trzeba utrudnić klubom ze słabszych lig (między i

Komentarze
Gość: gp, *.inet-siec.pl
2017/10/10 16:24:31
Oglądałem drugą połowę.
U nas takie wpadanie na murawę na meczu kadry to było możliwe może ze 30 lat temu...
-
Gość: Torcida, *.215.207.39-internet.zabrze.debacom.pl
2017/10/10 23:15:35
W Zabrzu dzisiaj ponad 13tysi pozdrawiam super książka
-
2017/10/11 09:41:47
@gp
też porównywałem do naszych obecnych standardów:)
@Torcida
byłem, widziałem, wreszcie usiadłem sobie na innej trybunie niż stara. Imponujące. Dziękuję za miłe słowa
-
Gość: Dyspo, *.sileman.net.pl
2017/10/11 18:17:28
30 tyś. na śląskim, ok, tylko zapomniałeś dodać, że wstęp wolny, ot taka jak zwykle w GW dziennikarska manipulacja.