Blog > Komentarze do wpisu
Tak, Górniku Zabrze: Legia symbolem nowoczesnej Polski

Dariusz Mioduski, właściciel Legii Warszawa udzielił właśnie wywiadu portalowi "Sportowe Fakty".

Przeczytałem go z ogromnym rozbawieniem. Pan Mioduski oczywiście ma prawo do własnej wizji ekstraklasy, ale miejsce jakie rezerwuje Legii m.in. kosztem Górnika to jakieś gigantyczne kuriozum. Mówi bez zająknięcia:

"Piłkarze z takich klubów jak Górnik powinni być transferowani do czołowych polskich klubów, jak Legia czy Lech. Dopiero potem wyjeżdżać z kraju. To by było w interesie wszystkich, w tym zawodników".  

Moje pytanie jest proste i brzmi: jaki interes ma kibic Górnika w tym, że wyróżniający się piłkarz jego klubu przejdzie do Legii? Oczywiście można posunąć się dalej i próbować dociec dlaczego piłkarze z takich klubów jak Legia nie powinni być transferowani do czołowych polskich klubów, jak Górnik i dopiero potem wyjeżdżać z kraju, bo było by to w interesie wszystkich, w tym zawodników?

Oczywiste jest, że nikogo nie stać na racjonalną odpowiedź zawierającą tezę o nadzwyczajności Legii względem innych klubów.

Ciekawe czy wyróżniający się piłkarze Górnika nie będą już pytani przez dziennikarzy, którzy kibicują Legii: "czy chciałby pan zagrać w Legii" ale raczej "kiedy chciałby pan zagrać w Legii"?

Oczywiście kocopały głoszone przez Mioduskiego zasługiwałyby jedynie na szyderstwa gdyby nie fakt, że moim zdaniem są to na zimno wymyślone działania niosące za sobą niebezpieczne przesłanie.

 To sączenie do ucha pani, panu, społeczeństwu narracji, że Legia to wielkie dobro narodowe a jej wzmocnienie i dobre występy w europejskich pucharach, powinno nas - jako Polaków - napawać dumą. I że nie nikt nie powinien takim założeniom stać na drodze.

Bo niechęć oddania oddania wyróżniającego się piłkarza z innego klubu to egoizm i wąski sposób patrzenia... Na razie ta papka podawana jest delikatnie i nienachalnie. Ale wzmocnienie i konsekwencja tej narracji mogą kiedyś sprawić, że ludzie zaczną wierzyć w te brednie, a każdy kto myśli inaczej będzie postrzegany jako cudak, odszczepieniec, zwolennik wstecznictwa a nawet osobnik pozbawiony patriotyzmu!*

Adam Mickiewicz również by tego nie pochwalił takiego sposobu myślenia! Gdyby tylko mógł na pewno napisałby o Legii jakiś wspaniały poemat.

*niech każdy wpisze co uważa.

piątek, 17 listopada 2017, pavelczado

Polecane wpisy

  • Ale ten czas szybko leci!

    To doprawdy niewiarygodne. Jak to w ogóle możliwe, że wytrzymaliśmy aż 14 lat bez ligowych meczów GieKSy z Ruchem i Ruchu z GieKSą?! To jedna z piękniejszych ka

  • Zaorany

    Ludzie mówili mi: "nie wdawaj się w dysputę ze Stanowskim". A ja na to: "dlaczego?" Wydawało mi się, że to w miarę kumaty facet więc być może byłby w stanie spr

  • Najłatwiejsza riposta w życiu

    Nieoczekiwanie odezwał się Krzysztof Stanowski. Jeśli ktoś nie kojarzy - to ten z portalu "Weszło". Obwieścił wszem i wobec, że nie sięgnie po biografię Antonie

Komentarze
2017/11/17 12:10:00
Zastanawiam się czego miałby się w Legii nauczyć zawodnik Górnika...
-
Gość: Aylarad, 193.0.108.*
2017/11/17 12:50:47
W Lidze Europy bardziej kibicuje pan Astanie czy Szeryfowi?
-
Gość: Legia Mistrz, 95.160.152.*
2017/11/17 12:57:14
Jaki interes ma kibic Legii i Legia w tym, żeby dzielić się wpływami z transmisji z telewizji z takimi klubami jak Górnik czy Piast? Niech każdy klub sprzedaje prawa do transmisji samodzielnie.
-
Gość: dekka, *.internetdsl.tpnet.pl
2017/11/17 13:31:13
Trzeba będzie uaktualnić hasło widniejące na warszawskim Empiku. "Cały Naród buduje swoją Legię", tako rzecze Mioduski.
Nie wiem czy ten wywiad jest bardziej bezczelny czy naiwny. Red. Wawrzynowski (do którego mam sentyment za "Wielki Widzew") w pewnych fragmentach tekstu prowadzi z Mioduskim rozmowę nie jak dziennikarz lecz jak biznesowy wspólnik, zatroskany ciężką dla Legii sytuacją na rynku transferowym. Inaczej musiałby chyba zareagować na absurdalną, jakże hojną propozycję oddania najlepszych piłkarzy za bezcen dla całych 15 % z kolejnego transferu.
Mioduskiemu, znanemu globtroterowi, najwyraźniej pokręciło się, w jakim kraju prowadzi swój piłkarski geszeft. Może myli Polskę z Węgrami, które składają się z Budapesztu i prowincji? Skąd te przekonanie o wyjątkowości Legii w kraju, w którym co najmniej sześć klubów dysponuje porównywalnym potencjałem kibicowskim (Lech, Górnik, Wisła, Widzew, Lechia, Śląsk + niewykorzystujący swoich możliwości Ruch). Gdy zasiada w loży swego niewielkiego stadionu to wydaje mu się że jest na San Siro, a na trybunach jest 80 tys. kibiców?
Zabawny jest dysonans poznawczy wśród warszawskich żurnalistów, którzy zapełniają akapity rozpływając się nad potęga finansową Legii. W następnym zdaniu zaś dodają, że warto byłoby tej ubogiej Legii dopomóc na tym okrutnym, polskim rynku transferowym, na którym pozostałe kluby chcą realizować własne interesy. Przez to cała Polska musi wstydzić się po meczach z Kazachami czy Mołdawianami- wołają. No nie, panowie, ten wstyd to zachowajcie sobie na wyłączność, w okolicach ul. Łazienkowskiej.
-
2017/11/17 13:38:55
@gredoo
jak to czego? Wszystkiego!
@Aylarad
Obu tak samo
@Legia
nie. Niech każdy sprzedaje tak jak chce, niekoniecznie samodzielnie:)
@dekka
Marka bym się nie czepiał. Przecież jego zasługą jest pokazanie mentalności Mioduskiego. Co do dysonansu poznawczego - zgoda:)
-
Gość: Legia Mistrz, 95.160.152.*
2017/11/17 14:21:18
@pavelczado
Gdyby Legia mogła sprzedawać prawa telewizyjne samodzielnie to wygrałaby 9/10 mistrzostw i kupowałaby każdego piłkarza z polskiej ligi jakiego by sobie zamarzyła.

@dekka
Żaden polski klub nie dysponuje potencjałem kibicowskim nawet zbliżonym do Legii. Największa oglądalność, wpływy z marketingu, z dnia meczowego, sprzedaży w sklepie., największe miasto w Polsce i brak lokalnego rywala.
-
Gość: dekka, *.internetdsl.tpnet.pl
2017/11/17 14:45:24
@Legia Mistrz
To fantastycznie. A gdzie ci wszyscy kibice, mistrzowie dnia meczowego, przebywają podczas meczów Legii?
1. Górnik Zabrze 22 608
2. Lech Poznań 21 702
3. Wisła Kraków 16 478
4. Śląsk Wrocław 16 231
5. Widzew Łódź 15 725
6. Legia Warszawa 15 214


-
Gość: f.wspanialy, 80.51.132.*
2017/11/17 14:45:31
@pavelczado
Ja bym do odnośnika wpisał jeszcze "gorszy sort".
-
Gość: Legia Mistrz, 95.160.152.*
2017/11/17 15:06:48
-
2017/11/17 15:11:56
W mediach społecznościowych pojawiły się podpowiedzi dla prezesa Mioduskiego.

Jeśli pozyskany zawodnik się nie sprawdzi w Legii, to klub oddający wypłaca Legii odszkodowanie za złe wyszkolenie zawodnika.
-
Gość: dekka, *.internetdsl.tpnet.pl
2017/11/17 15:30:07
@ Legia Mistrz
A po co mi wrzucasz jakieś archiwalia? Mamy sezon 2017/18. Odpowiesz, dlaczego zapełniacie tylko połowę nie największego przecież stadionu?
Niespecjalnie sympatyzuję z Lechem ale frekwencyjnie tam gdzie wy macie sufit oni mają podłogę. Macie miasto dla siebie? Super. Oni mają dwa województwa. Dlatego po tekście, że taki Lech "nie dysponuje potencjałem kibicowskim nawet zbliżonym do Legii" nie mogę Cię traktować całkiem poważnie. Prawisz, że zarabiacie na sklepiku. To jakiś wyjątek w Polsce? Bywając w Poznaniu barwy Lecha widziałem na każdym kroku, w Warszawie jest ich jak na lekarstwo.
Dla mnie EOT, przepraszam gospodarza za nadużywanie cierpliwości.
-
Gość: Legia Mistrz, 95.160.152.*
2017/11/17 15:53:03
@dekka
Nie wiem o których województwach mówisz, ale sądzę że o wielkopolskim i lubuskim - łącznie mniej mieszkańców niż mazowieckie.
Ciężko oceniać cokolwiek w połowie. Legia grała tragicznie w tej rundzie, wszystkie lepsze kluby miała na wyjeździe (co równocześnie podwyższa frekwencję u gospodarzy).
Baza kibiców Legii jest zdecydowanie wyższa od bazy kibiców Lecha, którego baza kibiców jest zdecydowanie wyższa niż następnego klubu (Wisła?).
Mówisz, że oni mają frekwencyjny sufit gdzie my mamy podłogę tylko, że zapełniają ten stadion na dwa mecze w sezonie - z Legią.
Co do sklepiku - to podejrzewam, że wszystkie kluby na nim zarabiają - tylko pytanie ile.
W Warszawie w ciągu dnia przebywa 3-3,5mln ludzi, duża część to przyjezdni z Łodzi, Lublina, itd. i nie dziwię się że nie widać na pierwszy rzut oka barw Legii na mieście.
-
Gość: artart, 95.222.24.*
2017/11/17 19:53:52
Popieram Mioduskiego. W czasie, gdy Legia była klubem wojskowym i mogła mieć każdego piłkarza-poborowego, Ruch zdobył 9 razy mistrzostwo Polski, Górnik - 14 razy, a Legia cztery czyli o jeden więcej niż kluby z Bytomia.
-
2017/11/17 21:34:00
Panie Pawle, Mioduski jako rzutki biznesmen wychodzi z założenia że lepiej sprzeda perspektywicznych zawodników niż kluby z których pochodzą. Okruchy z pańskiego stołu trafią na prowincje taką jak np. Śląsk czy Małopolska, w których to walutę euro widzieli tylko w telewizorze.
Drugie założenie to takie że zawodnik będzie już obyty z wielkim światem (telewizja,
wifi, czteropasmowe ulice) i będzie mu łatwiej w takim np. Bayernie.
Ja naprawdę nie wiem jak można być tak nadętym bufonem.
Ja mam pytanie: jakie będzie kryterium przyznawania który klub jest tym biorącym a który dającym zawodników?
-
2017/11/18 09:59:58
A kto nie pojmuje że Legia dobrem narodowym jest, tego Obrona Terytorialna przekona.
Tylko co mnie obchodzi dobro narodu wolskiego?

(Jeżeli trop narodowy jest błędny, to tym bardziej co mnie obchodzi ratowanie geszeftu pana Mioduskiego...)
-
Gość: 1125, 212.180.151.*
2017/11/18 12:11:02
Są już pierwsze pozytywne reakcje na wizjonerski program Prezesa Mioduskiego. Wisła Kraków przedstawiła cennik Carlitosa.
Transfer do Chin lub Rosji- 5 mln Euro
Transfer na zachód- 3,5-4 mln
Transfer do Legii- 350 tys. Euro. Dodatkowo atrakcyjne klauzule: za mistrzostwo Legii Wisła dopłaca 200 tys, za awans do Ligi Mistrzów następne 150 tys.
Dodatkowo w przypadku awansu do LM zaproponujemy Legii bezpłatne wypożyczenie Sadloka. Taki piłkarz z pewnością przydałby się w rywalizacji o najwyższe cele. Czas skończyć z drobnymi partykularyzmami- dodała ze łzami w oczach prezes Wisły- Kraków potrzebuje silnej Legii w Europie.

-
Gość: MichałKSG, *.adsl.inetia.pl
2017/11/18 12:45:00
A potem warszawskie słoiki się dziwią , że ich cała Polska nienawidzi. Trudno nawet komentować wypowiedź tego pana. Legia ma największy potencjał kibicowski? Wolne żarty. Chciałbym doczekać czasów kiedy będą grać w 1 lidze. Wtedy okaże się ilu zjawi się na łazienkowskiej tych tłustych , korporacyjnych lemingów.
-
Gość: Ksgpiekary, *.play-internet.pl
2017/11/18 13:33:15
Chopin podniósł niektórym ciśnienie jak widać. I to było chyba jedynym Chopina celem, gdyż skoro już tym rzutkim biznesmenem jest to raczej łeb na karku ma dosyć mocno osadzony. Nie sądzę by wierzył w słowa, które wypowiada. Ot ułanska fantazja. Fajnie, że Czadoblog do tej szarży się godnie odniósł. Podnosi to temperaturę przedmeczową. Tak mimochodem do Mioduskiego jednak nawiązując, mam nadzieję, że wśród zabrzanskich włodarzy wystarczy ludzi odpowiedniego formatu by tegoroczny sukces odpowiednio zdyskontowac.
-
Gość: alan11, *.sokola.pl
2017/11/18 20:11:03
Pan Mioduski to nadal zyje w czasach komuny , wybaczcie mu :)
-
2017/11/19 10:44:16
A potem warszawskie słoiki się dziwią , że ich cała Polska nienawidzi.

Ale od słoików to się odczep.

Legia ma największy potencjał kibicowski?

Nie ma to jak obrażać się na fakty.

Chciałbym doczekać czasów kiedy będą grać w 1 lidze.

Problem polega na tym, że na to się specjalnie nie zanosi.

-
Gość: Ksgpiekary, *.play-internet.pl
2017/11/19 11:14:00
Airborell... Fakty powiadasz, w kontekście potencjału. Ale jakieś sprawdzane dane masz czy bazuje na tym co ci się zdaje?Bo faktem jest frekwencja, która jak ktoś ci juz napisał niespecjalnie potwierdza twoje założenia.
-
Gość: alan11, *.sokola.pl
2017/11/19 12:14:28
Legia to moze ma najwiekszy potencjal w Warszawie i Sosnowcu, kazdy region w Polsce ma swoj/swoje kluby. To zakompleksieni stoleczni dziennikarze probuja na sile zrobic z tego regionalnego klubiki wizytowke polskiej pilki. Fakty sa takie ze wiekszosc Polakow ma gleboko gdzies klub z Warszawy.
-
2017/11/19 18:12:33
Serio, samookłamywanie się to nie jest najmądrzejsza postawa życiowa.

Frekwencja frekwencją, dla klubowych finansów istotniejszą miarą są przychody z dnia meczowego. Legia od kilku lat z samego dnia meczowego przekracza 30 mln, drugi Lech ledwo przekracza 10 mln.

Mam koleżankę. Ma synów w wieku późna podstawówka-gimnazjum. Trenują w Rozwoju, kibicują nie Gieksie, Górnikowi czy Ruchowi, ale Legii. Może nam się to podobać czy nie, ja się nabijam z koleżanki, jak wychowała synów, ale takie są trendy. Żeby je zmieniać, trzeba się nie obrażać na rzeczywistość.
-
Gość: 1125, 212.180.151.*
2017/11/19 19:57:27
@airboller
"Legia od kilku lat z samego dnia meczowego przekracza 30 mln"
Po czym skutecznie uderzyła łbem w szklany sufit. Lepszych niż w ostatnich latach występów w pucharach już nie będzie, LM po reformach może być już tylko wyjątkowo fartownym incydentem. Poczekajmy na raport Deloitte za sezon 2017/ 2018, zobaczymy jak będzie wyglądał ten dzień meczowy (i inne przychody) na gołej ekstraklasie.
Mówiło sie o 40 mln długu, konieczności dokapitalizowania spółki przez właściciela, teraz płaczliwe wywiady w prasie i brak pieniędzy na transfery. Średnio z tym Eldorado.
-
2017/11/19 21:03:05
Po czym skutecznie uderzyła łbem w szklany sufit. Lepszych niż w ostatnich latach występów w pucharach już nie będzie,

Te 30 mln to jest BEZ Ligi Mistrzów.

Nikt nie mówi o Eldorado. Ale to jest w dalszym ciągu półka wyżej niż prawie wszystkie polskie kluby, a w szczególności śląskie, które jadą na kroplówkach z kasy miejskiej. Nie udawajmy że tak nie jest.
-
2017/11/19 22:23:15
No i skończyło się, jak zwykle. Zawsze musi sędzia w jakimś ważnym meczu wspomóc Legię, więc i w tym sezonie nie mogło być inaczej. VARy nie vary, a i tak rok w rok to samo....
-
2017/11/20 12:38:21
Szczególnym znakiem nowoczesności Legii i Polski jest "Żyleta". Pozdrawiam
-
Gość: gaspar, *.dynamic.chello.pl
2017/11/20 18:12:13
@ziemek52 @grzespelc
doprawdy ?
dokonali czegoś straszniejszego niż bydełko na meczu Górnik - Piast ?
ukarano was wtedy walkowerem ? bo nie przypominam sobie, by wtedy ktoś z was
gardłował za ukaraniem Górnika
-
Gość: Ksgpiekary, *.play-internet.pl
2017/11/21 17:32:13
Airborell... Twoja znajoma i sympatie kibicowskie jej gimnazjalnych pociech raczej nie są jakimś silnym argumentem, który każe mi z niepokojem dopatrywac odrealnienia w moim postrzeganiu rzeczywistości. Że niby Pazdan i spółka albo do niedawna Odzidzia Ofoa mają być takimi superbohaterami dla młodych? Tu trzeba jeszcze coś pokazać poza marketingiem. Ja rozumiem, że drużyna z Warszawy w przeciwieństwie do śląskich tuzów futbolu kwalifikuje się rokrocznie do pucharów ale to raczej za mało by zostać takim serio idolem. Kontrprzykładem tego jest właśnie Górnik. Bez jakiegokolwiek sukcesu od 30 lat wciąga Legię frekwencyjnie jedną dziurką od nosa.
-
Gość: Ksgpiekary, *.play-internet.pl
2017/11/21 17:36:07
Ps. Kasa...no faktycznie pieniądz rządzi światem. Ale też dzięki Bogu nic nie jest nam dane na zawsze i jak widać w Zabrzu tez potrafią się uczyć jak zarabiać.
-
Gość: Rest, *.centertel.pl
2017/11/21 18:04:29
"Tu trzeba jeszcze coś pokazać poza marketingiem."

O, to jest cudne. A co Górnik pokazał poza ośmioma wygranymi w powszechnie (i słusznie) wyśmiewanej lidze?

Już nie mogę doczekać się na odpowiedź :)
-
Gość: Ksgpiekary, *.play-internet.pl
2017/11/21 20:15:37
Rest.... Jak to co pokazał... No właśnie to, że nie samym marketingiem futbol stoi. Czy serio tak trudno skumać albo przyznać, że prawie 300 tyś. widzów na tych wysmiewanych występach szuka czegoś więcej niż prawie Bayernu czy quasi Realu?? No ale to mnie się wydaje. Ok. Nie się mi zdaje dalej.
-
Gość: Rest, *.centertel.pl
2017/11/21 21:13:32
A więc logika Twojego wywodu jest taka: przyszło dużo ludzi, więc to coś więcej niż prawie Bayern czy quasi Bayern.

Cóż, disco polo też lubi dużo ludzi, łącznie z młodym Loską... ;)
-
Gość: Ksgpiekary, 92.206.219.*
2017/11/22 03:17:22
Rest... Jednak logika mojego wywodu jest inna. Na Górnika przychodzi średnio 10 tysięcy więcej widzów niż na Cwks. Nie dlatego, że discopolo ale ze to jest prawdziwy klub a nie korpoprodukt. Discopolo to raczej w Siedlcach i innych fanclubach L.
-
Gość: Rest, *.centertel.pl
2017/11/22 07:03:12
Czyli symbolem prawdziwości klubu jest frekwencja... :) A gdy Górnik spadał z ekstraklasy to był nadal "prawdziwym" klubem? Bo wtedy jakoś nie było tych dziesięciu tysięcy więcej.
Aha, no i ile zarabia ten prawdziwy klub, odliczając kroplówkę od miasta - bo dojenie publicznych pieniędzy to głęboka komuna a nie prawdziwość...

PS. zapierając się nurtu szlagierów weselnych robisz przykrość Tomkowi i jego tacie ;)
-
Gość: Ksgpiekary, 92.206.219.*
2017/11/22 09:25:44
No tak. Zapewne Malarz koncentruje się słuchając Pendereckiego a Moulin Debussego. Bo to inny poziom jednak. A przed meczem taktykę opracowują na bazie dzieła Sun Tzi podczas gdy Brosz czyta swojej ekipie przygody Koziołka Matołka. Litości z tym dojeniem kasy miejskiej. Na stadion Mioduski wyłożył? Dobrze, że wynajmują go Świadkowie Jehowy, bo przynajmniej raz do roku jest komplet.
-
Gość: Ksgpiekary, 92.206.219.*
2017/11/22 11:09:35
Olala... Powrócił psychodred. Sorry to ja spadam. Musisz mistrzu skracać te elabotaty bo ci braknie przerwy między sesjami terapeutycznymi.
-
Gość: Rest, *.centertel.pl
2017/11/22 18:35:58
Szanowny Kolego z Piekar

Jeżeli mogę Ci udzielić rady, jako osobnik starszy i bardziej doświadczony - używanie "argumentów" typu "a u was biją Murzynów" działa na Twoją niekorzyść, gdyż:
po pierwsze, przyznajesz się że nie masz rzeczowych kontrargumentów
po drugie, wychodzi to coraz śmieszniej (czego zapewne chciałbyś uniknąć)

pozdrawiam serdecznie :)
-
2017/11/22 20:57:56
Poziom oderwania od rzeczywistości co poniektórych w tym wątku jest aż zabawny.

Jeżeli Górnik przez trzy sezony z rzędu (a nie przez jedną rundę) będzie miał lepszą frekwencję od Legii, jeśli ta lepsza frekwencja przełoży się na wyższe przychody z dnia meczowego (porównajcie ceny biletów), to pogadamy.

Dla Górnika te 22,7 tys. z tego sezonu to jest historyczny max (patrząc na w miarę nowożytną historię, a nie czasy Pohlów i Urbanów). Wiem, wcześniej nie było stadionu, ale Legia w dwóch ostatnich sezonach miała średnią ponad 20 tys. i całkiem prawdopodobne, że w tym też dociągnie. Na razie jest 16. 22-16 to bynajmniej nie wychodzi 10.
-
Gość: Ksgpiekary, *.play-internet.pl
2017/11/22 21:08:48
Szanowny doświadczony kolego. Rzeczywistość ma wiele odcieni i to co wydaje się prawdą objawioną w punkcie gdzie zasiadasz nie jest nią rzut beretem albo piłką (brzmi lepiej) dalej. O ile fakty mają dla nas jakieś znaczenie to nie widzę problemu by przyznać, że Legia ma najwięcej pieniędzy w naszej lidze, najwięcej przychodów z dnia meczowego. Dyskusja zaczęła się od potencjału bodajże. Trudno go zmierzyć jak złotówki. Dziwi mnie w tym kontekście Twoje - mam wrażenie udawane - ignorowanie tego co dzieje się w Zabrzu, że niby to nic nie znaczące wahnięcie związane z kilkoma udanymi nic nie znaczącymi meczami. Tak jakby nie wiązało się to z szeregiem istotnych spraw dla tak zwanego potencjału jaki wałkujemy. Jak gdyby nie szły za tym zwiększone dochody powodujące,że klub jest wreszcie przynosi przychody i gadanie o dojeniu miasta kiedy wreszcie firma zarabia wynika albo z niewiedzy albo że złej woli...jak gdyby nie notowano masowego napływu dzieciaków trenujących w szkółkach Górnika, które można liczyć w tysiące, jak gdyby nie notowano na każdym spotkaniu właśnie kilku tysięcy nowych kibiców. Itd.
Dziwne jest w tym kontekście imputowanie braku argumentów. A pośmiać się z siebie zawsze można w pewnych granicach zatem zarzucanie focha o jakies tam złośliwostki nie przystoi.
Ps. Wpis o psychodredzie
-
Gość: Ksgpiekary, *.play-internet.pl
2017/11/22 21:11:22
Wpis o psychodredzie dotyczył innego użytkownika tego bloga, jeno jego elaborat za sprawą okrutnego cenzora zniknął, nie jest to mam nadzieję podłożem naszego nieporozumienia. Pozdrawiam.
-
2017/11/22 22:51:15
W Zabrzu w 2017 roku jest sukces sportowy, który pociągnął za sobą sukces frekwencyjny. To jest dosyć oczywiste.

Co dla mnie bynajmniej nie jest oczywiste, to trwałość tego sukcesu. Bo po prostu nie wierzę w cuda takie, że z powyciąganych znikąd piłkarzy za każdym razem zbuduje się drużynę na miarę lidera ekstraklasy. A nie ma cudów - obecni piłkarze albo odejdą, albo poproszą prędzej czy później o podwyżki.

-
Gość: Dyspo, *.sileman.net.pl
2017/11/23 05:34:35
airborell- czlowieku ale ty upierdliwy jestes, porownujesz ponad milionowa Warszawe do 200 tys. Zabrza, w miescie i napewno w promieniu 100km nie macie konkurencji na poziomie ekstraklasy, to tak jakby Gornik byl jedynym ekstraklasowym zespolem na GS, wtedy na kazdy mecz zapelnial by Stadion Slaski, bez zadnej konkurencji w nizszych ligach.
I pisze ci to kibic Ruchu.
-
2017/11/23 08:16:56
airborell- czlowieku ale ty upierdliwy jestes, porownujesz ponad milionowa Warszawe do 200 tys. Zabrza, w miescie i napewno w promieniu 100km nie macie konkurencji na poziomie ekstraklasy,

O widzisz. I właśnie o to chodzi, gdy mówimy o różnicy potencjałów. Dobrze, że doszliśmy do porozumienia.

(Tylko nie wiem, czemu "macie").
-
Gość: AndrewZielony, *.hydrosolar.pl
2017/11/23 12:50:20
dobro narodowe, to dla mnie moje lokalne dobro narodowe to SZOMBIERKI, a nie L z W-wy !
zresztą z kibicami L jest tak, że w W-wie prawie każdy "nowy Warszawiak" od razu kibicuje L...mam taki przykład w rodzinie-szwagier z Wałbrzycha /nowy Warszawiak/ wraz z "przyjaciółmi" z różnych wiosek spod Łodzi.Radomia, Lublina wszyscy jak jeden kibicują L
na moje pytanie o nazwiska piłkarzy, kiedy byli na meczu itp. wzruszają ramionami

nie byli, nie wiedzą, nie interesują się zbytnio ale ich drużyna to L bo kupili sobie koszulki /dla lansu na grilla/
-
Gość: Ksgpiekary, *.play-internet.pl
2017/11/23 14:43:04
Airborell.... Tani chwyt rodem z nagłówków tabloidow. Wkleję sobie tytuł artykułu bo fajnie mi podbije moją argumentację. A tam w treści... dupa.
-
2017/11/23 15:39:48
nie byli, nie wiedzą, nie interesują się zbytnio ale ich drużyna to L bo kupili sobie koszulki /dla lansu na grilla/

Czyli zwiększyli przychody klubu.

A tam w treści... dupa.

W treści jest, że Zabrze podobno nie ma pieniędzy na spłatę m.in. kredytu na stadion.
-
Gość: Ksgpiekary, 92.206.219.*
2017/11/23 17:57:44
Podobno... to warto dokładnie czytać co się cytuje. Mowa o jakiejś kwocie, która przy poprzednich cyfrach jest tylko dowodem, iż idzie ku lepszemu. Swoją drogą stałeś się takim specjalistą od budżetu gornoslaskich miast, że autentycznie jestem pod wrażeniem. Koledze powyżej odpisałes również, że dowodem na wielkość potencjału Legii jest fakt, że stolica ma jakieś 1300 tyś. mieszkańców więcej od Zabrza, nie ma konkurencji...i chodzi na nią parę tysięcy ludzi na żyletę i jakaś dycha grillowcow i koszulkokupowaczy. Mówimy zatem o potencjale czy subiektywnych odczuciach??
-
2017/11/23 22:47:56
To że Zabrze (podobno) nie ma pieniędzy na płacenie rat kredytu za stadion, to bynajmniej nie jest dowód, że idzie ku lepszemu.

I serio, nie chce mi się już dyskutować o znaczeniu prostych słów.
-
Gość: Ksgpiekary, *.dyn.telefonica.de
2017/11/23 23:29:33
...bo strasznie mało elastyczny jesteś w rozumieniu innych niż Twoje prawd. Jak juz naprawdę Ci się nie chce tłumaczyć maluczkim, ze Bayern Warschau jest taki fajny to nikt Cię zmusza;)
-
Gość: Rest, *.centertel.pl
2017/11/23 23:43:14
@airborell

A ja znajduję przyjemność w czytaniu kolegi piekaryksg, o tym że żadna siła nie przekona go że białe jest białe, a czarne jest czarne ;)

-
Gość: Kolanijo, *.092.210.pools.vodafone-ip.de
2017/12/26 13:54:29
Na Slonsku jest klub, od kolyski az po grob, co "Majstra" w 94 mu ukradli, a w tym sezonie sedzia raczkowski idac tamtego roku w slady i okrad Gornika z meczow wygranych. Moral z tego jest taki, ze pzpn klody Gornikowi kladzie a legii w dupe wlazi. Moze to prostackie i wulgarne i nie fair play, nie, nie moj komentarz, ale legii sposob walki, ktora znowu w Europie sie z hanbi, bo z takiej pzpn-owskiej lidze to lepiej oddac punkty bez walki.